Najnowsze

Ulewa przeszła nad Gorzowem Wielkopolskim. Zalane ulice i posesje

Najnowsze

[object Object]
Zalane ulice Gorzowa Wielkopolskiego (wideo bez dźwięku)Kontakt 24/pawd1
wideo 2/22

Sobota to burzowy dzień w Polsce. W Gorzowie Wielkopolskim po ulewach zalane są niektóre ulice, posesje i piwnice. Na jeden z przyszpitalnych namiotów spadł konar drzewa. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Sobota to kolejny dzień z gwałtowną pogodą w Polsce. Przed burzami z gradem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na terenie kilku województw obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia, a miejscami na zachodzie - nawet drugiego.

Nad Gorzowem Wielkopolskim przeszła ulewa. Na Kontakt 24 dostaliśmy nagranie, na którym widać jak kierowcy z trudem przejeżdżają przez ulicę, a piesi przedzierają się przez przejścia.

Jak podał IMGW w komunikacie meteorologicznym, w mieście w ciągu godziny zanotowano opady deszczu około 60 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru o prędkości do 60 kilometrów na godzinę. Miejscami spadł grad.

Konar drzewa upadł na przyszpitalny namiot

- Deszcz zalał ulice, place, posesje i piwnice - poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim, brygadier Bartłomiej Mądry.

Jak powiedział strażak w rozmowie z tvnmeteo.pl, przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim przy ulicy Dekerta na namiot przeznaczony do tak zwanego triażu, czyli segregacji pacjentów podczas epidemii COVID-19, spadł konar drzewa. - Na szczęście nikogo nie było w środku. Nikomu nic się nie stało - dodał.

Dyżurny lubuskiej Straży Pożarnej mł. bryg. Tomasz Lewandowski poinformował, że w sobotę w całym województwie lubuskim strażacy odnotowali około 210 interwencji związanych z pogodą, w tym około 80 w samym Gorzowie Wielkopolskim. Większość była związana z wodami opadowymi oraz usuwaniem pozrywanych przez wiatr konarów i gałęzi.

Wasze relacje z soboty

Burzowo jest także w innych częściach kraju. Materiały dostajemy na Kontakt 24. Były miejsca, gdzie padał grad.

Autor: ps/dd / Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: pawd1/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości