Najnowsze

Ujarzmiona moc przyrody: nowa edycja "Dobrych Klimatów" na antenie TVN Meteo

Najnowsze

TVN MeteoTa pani ogrzewa swój dom pompą ciepła p, używając ogrzewania podłogowego jedynie od grudnia do lutego. Pokażę go w jednym z najbliższych odcinków "Dobrych Klimatów"

Siły zgromadzone w przyrodzie można spożytkować na nasz użytek, z korzyścią dla środowiska i... domowego budżetu. Jak to zrobić? Wszystko zostanie wyjaśnione w nowej edycji programu "Dobre Klimaty" w TVN Meteo. Już w piątek o godz. 19.05 zapraszamy do inteligentnego domu nad Jeziorem Czorsztyńskim.

Z przyjemnością zawiadamiam, że antenę TVN Meteo powrócił magazyn "Dobre Klimaty" poświęcony odnawialnym źródłom energii. Poprzednie odcinki udało mi się zrealizować nie tylko w Polsce, odwiedziłem także Finlandię, Niemcy, Austrię i Danię.

Próbowałem przedstawić widzom, jak wykorzystać siły zgromadzone w przyrodzie na nasz użytek. I co ważne: jak żyć, aby jednocześnie nie zakłócać równowagi w środowisku przyrodniczym.

Słońce, kominek i niskie rachunki

W najbliższych odcinkach zabiorę ekipę do takich domów, w których głównym źródłem ciepła jest słońce (tak, tak - takie domy zostały wybudowane w naszym kraju), albo do budynków, gdzie przez całą zimę pali się wyłącznie w kominku, bo nie ma potrzeby włączać kaloryferów. Wielu mieszkańców takich domów nie boi się pokazać przed kamerą swoich rachunków za użycie prądu. Są naprawdę niskie!

Nie wierzycie? Zatem zapraszam do oglądania. Będziecie mogli też się dowiedzieć, na czym polega budownictwo energooszczędne i pasywne.

Premiera w każdy piątek

Premiera "Dobrych Klimatów" na antenie TVN Meteo w każdy piątek o godzinie 19.05. Najbliższy odcinek został nagrany "w pięknych okolicznościach przyrody" nad jeziorem Czorsztyńskim. Będę przybliżał zagadnienie inteligentnego domu.

Powtórki programu zobaczycie w sobotę o godz. 16.05 i 19.05; w niedzielę o 10.05, w poniedziałek o 12.05, we wtorek o 20.05 i w czwartek również o 20.05.

Autor: Tomasz Zubilewicz / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości