Uderzenie gorąca, sporo deszczu, burze. Prognoza na pięć dni

[object Object]
Prognoza pogody na najbliższe dnitvn24
wideo 2/15

Najbliższe dni upłyną pod znakiem przelotnych opadów deszczu. Będzie gorąco, miejscami nawet upalnie. W poniedziałek temperatura maksymalna wzrośnie do 32 stopni Celsjusza.

Zapowiada się pogodna, miejscami upalna niedziela. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

Miejscami zagrzmi

Poniedziałek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu i burz - lokalnie z gradem. Tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie będzie pogodnie. Termometry pokażą od 23 st. C na Pomorzu do 32 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowy skręcający na północno-zachodni. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę

We wtorek w wielu regionach Polski przelotnie popada deszcz, pogodnie będzie tylko na Dolnym Śląsku. Na termometrach zobaczymy od 22 st. C na Pomorzu do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorektvnmeteo.pl
Temperatura w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwięku
Temperatura w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky.com

Przelotne opady

Zapowiada się pogodna środa na Dolnym Śląsku i Mazowszu, w pozostałej części kraju przelotnie popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z zachodu.

Na czwartek synoptycy prognozują przelotne opady deszczu na północy kraju. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry pokażą od 21 st. C na Pomorzu do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

Prognoza pogody na środę i czwartektvnmeteo.pl
Opady deszczu w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwięku
Opady deszczu w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky.com

Autor: anw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, ventusky.com

Pozostałe wiadomości