Najnowsze

Tylko dwa dni upałów do 19 czerwca

Najnowsze

- Zapowiada się bardzo dynamiczna pogoda - mówi Raczyński.

Przed nami 16 czerwcowych dni, z których - niestety - tylko dwa zaliczymy do upalnych. Poza tym będzie ciepło, ale to też oznacza więcej gwałtownych zjawisk pogodowych. - Zapowiada się bardzo dynamiczna pogoda z intensywnymi opadami deszczu i burzami - mówi Wojciech Raczyński synoptyk TVN Meteo.

Jak wyjaśnia Raczyński, aura z jaką będziemy mieć do czynienia przez najbliższe dwa tygodnie to wynik układów niżowych, które dominować będą nad Europą. - Zapowiada się bardzo dynamiczna pogoda z intensywnymi opadami deszczu i burzami - mówi.

Chwilowy zjazd temperatur

W poniedziałek 4 czerwca na termometrach zobaczymy od 15 do 22 st. C. Dzień później temperatura maksymalna obniży się do 15-18 st. C. Będzie to, na szczęście, chwilowy spadek.

Już w środę 6 czerwca słupki rtęci znów zaczną sięgać powyżej 20 st. C. Tego dnia najniższą temperatura będzie 17 st. C, a najwyższą - 21 st. C.

Ocieplenie od piątku

Czwartek 7 czerwca przyniesie ze sobą wartości rzędu 18-23 st. C, a piątek zapowiada się jeszcze cieplejszy - spodziewamy się już 19-26 kresek na termometrach. Będzie to pierwszy z szeregu ciepłych, a nawet bardzo ciepłych czerwcowych dni.

W takich warunkach możemy spodziewać się burz. - Największe natężenie zjawisk ekstremalnych występować będzie przy temperaturach powyżej 25 st. C. Lokalnie może padać grad. W porywach burzowych wiatr może osiągać 90 km/h - ostrzega Raczyński.

Przyjdzie i upał

W poniedziałek 11 czerwca spodziewamy się 19-26 st. C, a więc niewiele więcej niż w sobotę i niedzielę. Wtorek z kolei będzie pierwszym z dwóch dni upałów, ale też dużej różnicy temperatur. Na termometrach do czwartku Polacy będą widywać od 19 do 29-30 st. C.

Kolejny spadek temperatury synoptycy przewidują na piątek. Zmiana będzie znacząca, ale nie drastyczna: 17-23 st. C w najcieplejszym momencie dnia.

I znów ochłodzenie

Weekend 16-17 czerwca na otarcie łez będzie jeszcze dość ciepły. Maksymalne temperatury wahać się będą między 18 a 27 stopniami w zależności od części kraju.

Potem musimy się przygotować na wartości nie przekraczające 21 kresek.

Autor: map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości