Tydzień z zimnem, deszczem i śniegiem

PAPRanki będą mroźne

Powrót do pracy po długim weekendzie nie będzie łatwy, tym bardziej, że pogoda będzie niezbyt przyjemna. Wielu rejonów kraju nie ominie zimno, deszcz, a nawet śnieg.

Poniedziałek będzie pogodny na zachodzie i południu kraju. Tam też termometry odnotują najwyższe wartości, 6-8 st. C.

Mieszkańcy Polski północno-wschodniej muszą przygotować się na niewielkie opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. - Na tym terytorium zagości płytka zatoka niżowa, która przyniesie niekorzystną pogodowo aurę - mówi synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

Suwalszczyzna, Podlasie oraz Warmia i Mazury będą także najzimniejszymi rejonami kraju, z temperaturą wynoszącą w ciągu dnia maksymalnie 2-3 st. C.

Wtorek chłodny i pochmurny

15 listopada będzie podobny do poniedziałku. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu nadal słabe opady śniegu oraz spadek temperatury do 2 st. C. Biało może zrobić się też na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej i wschodnim Pomorzu.

Chłodniej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry pokażą tylko 7 kresek. Niestety, na przeważającym obszarze będzie pochmurno.

- Wyż zalegający nad naszym krajem jest wyżem jesiennym, dlatego nie możemy liczyć na słoneczną pogodę, jaka towarzyszy układom wysokiego ciśnienia w ciągu lata - tłumaczy synoptyk.

Środa jeszcze chłodniejsza

Pochmurno może być jeszcze w środę. Tylko na północnym-wschodzie synoptycy zapowiadają przejaśnienia. Śnieg może jeszcze popruszyć na Podkarpaciu.

Temperatura znów się obniży. 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, 2 st. C - w Suwałkach. Na północnym wschodzie śnieg już odpuści. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Końcówka tygodnia pod znakiem słońca

W czwartek i piątek na słońce będą mogli liczyć mieszkańcy przeważającego obszaru kraju. Wraz z rozpogodzeniem w ciągu dnia przyjdzie ocieplenie. 7 st. C pokażą termometry na Dolnym Śląsku, 2-3 st. w Suwałkach i Podlasiu. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Śnieg sparaliżuje stolicę?

Mamy nadzieję, że zima nie zaskoczy w tym roku stołecznych drogowców. Synoptycy TVN Meteo od tygodnia zapowiadają opady śniegu w Warszawie na wtorek.

Kto jeszcze nie zmienił opon na zimowe, powinien zatroszczyć się o to jak najszybciej.

Autor: mm//aq,ms / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości