Najnowsze

Tydzień chłodny i deszczowy do końca. Tylko 7 st. C w niedzielę

Najnowsze

Parasole i kurtki w użyciu. Przed nami chłodny i deszczowy tydzień (TVN24)
Parasole i kurtki w użyciu. Przed nami chłodny i deszczowy tydzień (TVN24)

Czeka nas deszczowy i chłodny tydzień. Synoptycy prognozują opady na terenie całego kraju. Nie będzie rozpieszczać nas również temperatura, która nie przekroczy 16 st. C.

Zbliżające dni skutecznie pomogą nam całkowicie zapomnieć o minionym lecie. Aura będzie typowo jesienna i to w tym brzydszym warincie jesieni. Bądźmy przygotowani na chmury, opady deszczu, silny wiatr i chłód.

Środa

Środa upłynie pod znakiem przelotnego deszczu. Pokropi praktycznie w całym kraju.

Najwyższa temperatura będzie na Podkarpaciu, gdzie możemy spodziewać się 13 st. C. Na Suwalszczyźnie zaś temperatura wyniesie 8 st. C.

Na północy Polski poczucie chłodu może wzmóc wiatr, który w porywach osiągnie prędkość 60 km/h

Czwartek

W czwartek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie. Jedynie w województwach wschodnich prognozowane są opady deszczu.

Najchłodniej będzie na Mazowszu, gdzie termometry pokażą 8 st. C. Najcieplej natomiast na Nizinie Szczecińskiej. Tam słupki rtęci zatrzymają się przy 12 st. C.

Piątek

Początek weekendu zapowiada się deszczowy na Pomorzu. W pozostałej części kraju przeważy pogodne niebo.

Piątkowym biegunem chłodu okaże się Suwalszczyzna z 10 st. C. Najwyższe wartości pokażą termometry na Dolnym Śląsku: 14 st. C.

Sobota

W sobotę warto mieć pod ręką parasol. Synoptycy prognozują bowiem opady deszczuna przeważającym obszarze kraju. Jedynie na Podkarpaciu na niebie zadomowi się słońce.

I to właśnie Rzeszowszczyzna będzie najcieplejszym regionem. Słupki rtęci zatrzymają się tam przy 16 st. C. Prognozy synoptyczne zakładają, że najchłodniej będzie na Podlasiu, 11 st. C.

Niedziela

Niedzielna aura nie będzie sprzyjać spacerom. Na niebie pojawią się deszczowe chmury. Na wschodzie opady mogą mieć dość intensywny charakter.

Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku.

Autor: adsz/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości