Najnowsze

Trzęsienie ziemi w Peru. Są ranni

Najnowsze

Wstrząs miał siłę 6,9 st. w skali Richtera

W wyniku piątkowego trzęsienia ziemi w Peru rannych zostało ponad 16 osób. Wszystkie pochodzą z miejscowości Ica, oddalonej o 300 km od stolicy kraju. Do tej pory nie odnotowano ofiar śmiertelnych, ale wiele rodzin, mieszkających w prowizorycznych budynkach, straciło dach nad głową.

Do trzęsienia ziemi doszło o godz. 19:11 lokalnego czasu. Epicentrum znajdowało się około 50 km na południe od położonego na wybrzeżu miasta Ica, na głębokości ok. 35 km. Z relacji świadków wynika, że w budynkach stolicy Peru, Limie, zadrżały ściany.

Ica poszkodowana

Według wstępnych ustaleń nikt nie ucierpiał w związku z trzęsieniem. Jednak, jak podaje peruwiańskie radio RPP, podczas jego trwania mieszkający w zasięgu wstrząsu ludzie w popłochu wybiegli z domów. Odnotowano też przerwy w dostawie prądu, zerwany został sygnał telefonii komórkowej.

W wyniku wstrząsów najbardziej ucierpiała miejscowość Ica, gdzie popękało kilka budynków użyteczności publicznej, a najsłabsze konstrukcje runęły. To stamtąd pochodzą wszyscy odnotowani ranni.

Znajdujące się nieopodal epicentrum kopalnie, należące do firmy Southern Copper, poinformowały, że z powodu wstrząsu nie przerwano wydobycia metali.

Wstrząs miał siłę 6,9 stopni w skali Richtera. Informację potwierdziła amerykańska agencja U.S. Geological Survey.

Mapa intensywności trzęsienia/USGS

Autor: xyz//ŁUD,ms / Źródło: Reuters, USGS

Pozostałe wiadomości