Najnowsze

Trudne warunki na drogach. Ślisko na południu

Najnowsze

Warunki drogowe w niedzielę
Warunki drogowe w niedzielę

Padający śnieg oraz temperatura oscylująca wokół zera dają się mocno we znaki kierowcom podróżującym po drogach na południu Polski. Jezdnie są śliskie.

W niedzielne popołudnie najtrudniejsza sytuacja panuje na drogach województwa śląskiego. Padający od rana deszcz oraz deszczu ze śniegiem oraz temperatura przy gruncie poniżej 0 st. C spowodowały, że warunki były trudne. Drogi zrobiły śliskie, znajdowała się na nich warstwa błota pośniegowego. Przed godz. 13.00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pomimo to kierowcy muszą zmagać się z utrudnieniami wywołanymi przez pogodę.

Wiele miejsc z opadami

Błoto pośniegowe, zalegające na jezdniach za sprawą nocnych opadów białego puchu, daje się we znaki kierowcom z Dolnego Śląska, z Warmii i Mazur, a także z południowych części województw: śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

Przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem utrudniają poruszanie się po drogach województw: podlaskiego, śląskiego, podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.

Lokalnie poprawa pogody

W dalszych godzinach dnia warunki jazdy odrobinę poprawią się na drogach w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę aż po Wybrzeże Gdańskie oraz Warmię. Na pozostałym obszarze prowadzenie pojazdów może uprzykrzać padający śnieg, który poprószy przede wszystkim przy granicy z Niemcami oraz na wschodzie i na południu Polski.

Autor: adsz,map/mj,rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości