Najnowsze

Trenuj na urlopie. Wypoczniesz zdecydowanie lepiej

Najnowsze

Czy warto ćwiczyć na wakacjach?
TVN Meteo ActiveCzy warto ćwiczyć na wakacjach?

Dariusz Brzeziński, trener gwiazd, wyjaśniał reporterowi TVN Meteo Active Adrianowi Mielnikowi zalety aktywności fizycznej podczas urlopu.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Dla niektórych oznaczają one także odpoczynek od wnętrz siłowni czy zajęć fitness. Jednak jak podkreśla trener personalny Dariusz Brzeziński, "żeby się fajnie zregenerować, to taki przemyślany wysiłek jest jak najbardziej pożądany".

Sztuka wyboru

- Sztuką jest wybrać sobie taką formę rekreacji, która nam "smakuje", która nas relaksuje - podkreślił Brzeziński. - Świetnym wyborem jest np. pływanie, które znakomicie relaksuje nasz system nerwowy - podpowiadał.

2 w 1

Brzeziński na plażę proponuje również trening obwodowy połączony z bieganiem. - Biegniemy i w pewnym momencie stajemy i robimy pompki. Takie trening jest bardzo popularny na całym świecie, zwłaszcza wśród gwiazd Hollywood - dodał.

Czuj niedosyt

Ale trening treningiem - co robić, wiadomo. Pytanie: jak długo to robić i kiedy. Brzeziński sugeruje, by biegać rano lub wieczorem, gdy upał nie dokucza. Z kolei pływać można cały dzień, bez względu na porę.

- Te sesje treningowe powinny być nie dłuższe niż 30 minut, bo dzięki temu nie będziemy umęczeni - dodał. - Ważne jest, abyśmy po każdej aktywności fizycznej odczuwali lekki niedosyt - dodał z uśmiechem.

Autor: stella/map / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości