Najnowsze

"Trąba powietrzna nad polskim morzem"

Najnowsze

Trąba powietrzna nad polskim morzem

"Trąba powietrzna" - zaalarmowali nam internauci znad polskiego morza. Na przesłanych przez nich zdjęciach widać ciemne chmury i lej schodzący z nieba. Gdyby udało mu się dotknąć powierzchni, mielibyśmy do czynienia z trąbą powietrzną lub wodną. Na takie przeżycia byli dzisiaj narażeni mieszkańcy okolic Jarosławca (woj. zachodniopomorskie), którzy przesłali nam filmy i zdjęcia tego niecodziennego widoku.

- Wystąpienie takiego zjawiska jest bardzo prawdopodobne w okolicach, w których zostały zrobione zdjęcia. Region ten znajduje się w strefie chłodnego frontu atmosferycznego - wyjaśnił Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo.

Dodał także, że na zdjęciach i filmach nie widać całego zjawiska. - Jeżeli sięga powierzchni ziemi, to jest to faktycznie trąba powietrzna. Jeśli sięga powierzchni wody, wtedy mamy do czynienia z trąbą wodną. Natomiast jeśli nie dotyka powierzchni, wtedy mamy do czynienia z lejem kondensacyjnym - wytłumaczył synoptyk.

Jak poinformował mł. kpt. Sławomir Pietrzak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, zjawisko, które w okolicach Jarosławca zaobserwowali internauci, nie spowodowało żadnych szkód. Stało się jedynie wdzięcznym obiektem do uchwycenia w kadrze.

Zmienna pogodowo Polska

Pogoda we wtorek jest bardzo zmienna. Wszystko spowodowane jest dwoma frontami atmosferycznymi, które przechodzą przez Polskę. Przynoszą one chmury, które przemieszczają się z zachodu na wschód i przynoszą przelotne deszcze, a miejscami także burze z opadami i silnymi porywami wiatru.

SPRAWDŹ, GDZIE GRZMI

PROGNOZA POGODY NA DZIŚ - SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Autor: aw\mtom,rs / Źródło: Kontakt 24