Najnowsze

Trąba powietrza w Niemczech zniszczyła 100 domów

Najnowsze


Wtorkowa pogoda dała się również we znaki naszym zachodnim sąsiadom. W rejonie Nadrenia-Palatynat zarejestrowano nawet trąbę powietrzną. Żywioł zerwał dachy w około 100 domach.

Gwałtowna burza przetoczyła się we wtorkowy wieczór (7 lipca) nad Niemcami. Nawałnice pojawiły się m.in. w rejonie Nadrenia-Palatynat w południowo-zachodniej części Niemiec. W miejscowości Framersheim, która liczy 1,6 tys. mieszkańców, pojawiła się trąba powietrzna.

Dachy około 100 domów zostało poważnie uszkodzonych. Niektóre domy zostały tak bardzo zniszczone, że nie nadają się do zamieszkania.

Gdy na zewnątrz szalała burza, policja dostała przynajmniej trzy wezwania od ludzi, którzy zostali uwięzieni w swoich domach. Jak podają lokalne media na skutek nawałnicy kilka osób odniosło obrażenia, całe szczęście nikt nie zginął.

Szkody na koszt 10 milionów euro

Tornado zrobiło także spustoszenie na ulicach Framersheim. Wiele pojazdów zostało zniszczonych przez spadające konary drzew. Koszt napraw szkód wyrządzonych przez nawałnice w tej miejscowości szacowany jest na około 8-10 milionów euro.

Powodzie i ranni

Potężne burze pojawiły się także w innych rejonach Niemiec. W Saksonii w miejscowości Löbnitz obfite opady deszczu przyczyniły się do powstania powodzi błyskawicznych.

W miejscowości Kelbra trzy osoby zostały ranne, ponieważ silny wiatr przewrócił przyczepę kempingową.

#Allemagne > Une soixantaine de maisons endommagées par une tornade hier soir à #Framersheim (Rhénanie-Palatinat) pic.twitter.com/LO5kOWNUwF— iTELE (@itele) lipiec 8, 2015

Ein Einwohner von #Framersheim filmt den Sturm, der seinen Ort zerlegt- das ganze #Video hier: http://t.co/s9TgV2hVrS pic.twitter.com/HvZiWbXLoc— SPIEGEL ONLINE Video (@SPIEGEL_Video) lipiec 8, 2015

Downburst it is - https://t.co/zd9tJPUMT8 #Framersheim #medianado— Tarmo Tanilsoo (@es5nhc) lipiec 8, 2015

Autor: AD/mk / Źródło: check24.de, de.euronews.com

Pozostałe wiadomości