Najnowsze

To sposób na szczęśliwego psa. Bieg na 6 łap

Najnowsze

Bieg na 6 łap i niezliczoną ilość serc
TVN Meteo ActiveBieg na 6 łap i niezliczoną ilość serc

Bieg na 6 łap - cztery psie i dwie ludzkie - to rozweselanie psów, których życie zwykle za wesołe nie jest. Ludzie, którzy z różnych powodów nie mogą adoptować czworonogów ze schroniska, zabierają je na bieganie albo spacer. W niektórych schroniskach akcja jest tak skuteczna, że wyprowadzone zostają wszystkie psiaki!

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

Bieg na 6 łap to inicjatywa zapoczątkowana przez Monikę Dąbrowską. Ona i jej wolontariusze w schroniskach pomagają codziennie. - Raz w miesiącu organizujemy grupowe wydarzenie i wtedy przyjeżdżają do nas nowe osoby, które chcą poznać zasady, trasę i zapoznać się z psami - wyjaśniała w programie "Apetyt na zdrowie" TVN Meteo Active.

Wielka frajda

- Jeżeli pieski przebywają w boksie przez pięć dni w tygodniu i nagle pojawia się szansa na to, by wyjść z boksu, przytulić się do człowieka, poznać nowe miejsca, powąchać trawkę, pogonić ptaka, to jest dla nich duża frajda - mówiła Monika Dąbrowska.

Przeciętna grupa biegaczy, którą udaje się jej zebrać, liczy ponad 40 osób. Do tego dochodzą piechurzy. Rekord padł w schronisku w Koszalinie, gdzie podczas jednego z biegów z boksów wyszły wszystkie psy.

Autor: stella/kka / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości