To już termiczna wiosna: za chwilę 20 st. C

Pogoda na najbliższe dni/TVN24
Pogoda na najbliższe dni/TVN24
Pogoda na najbliższe dni/TVN24

- Wiosna już jest w Polsce. Nie kalendarzowa, nie astronomiczna, ale termiczna - powiedział na antenie TVN24 synoptyk Tomasz Wasilewski. Nadchodzący weekend z pewnością będzie, jak dotąd, najcieplejszym w tym roku. Temperatury osiągną nawet 20 st. C. Sprawdź pogodę na najbliższych 16 dni.

Najbliższe dni będą zdecydowanie wiosenne. Pogoda ma być dość kapryśna - gdzieniegdzie spadnie trochę deszczu, ale i łaskawa - w większości kraju świecić ma dużo słońca. Termometry pokażą maksymalnie do 13 st. C.

18 marca: 20 st. C

A już za tydzień w niedzielę (np. we Wrocławiu) będzie nawet do 20 st. C. - W piątek spodziewamy się temperatur rzędu maksymalnie 15 st. C, ale w sobotę termometry wskażą już więcej - powiedział Tomasz Wasilewski, prezenter pogody TVN Meteo.

- Niedziela natomiast przyniesie ze sobą do 20 st. C - dodał Wasilewski, podkreślając jednocześnie, że to bardzo prawdopodobna prognoza.

Ciepło na południu i Pomorzu Zachodnim

Tak wysokich temperatur powinni się spodziewać mieszkańcy województw zachodnich i południowych, a w szczególności okolic Szczecina, Katowic i Krakowa.

Jednak i dla pozostałych mieszkańców Polski synoptycy mają dobre wieści - w centrum i na wschodzie kraju, a także na Wybrzeżu słupki rtęci także podskoczą wysoko, bo do 14-15 st. C.

Po 20 st. C znowu 13

Jednak po słonecznym i ciepłym weekendzie temperatury staną się ponownie "wiosenne". Nie spadną poniżej 4 st. C, ale i nie wzrosną powyżej 13 st. C.

WIĘCEJ O PROGNOZOWANYCH NA NAJBLIŻSZE DNI TEMPERATURACH DOWIECIE SIĘ W NIEDZIELĘ PO 16.00 NA ANTENIE TVN24 I W SERWISIE TVNMETEO.PL.

Autor: map,ar//kdj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości