Najnowsze

"To już naprawdę musi być wiosna!". W Krakowie było 17 stopni

Najnowsze

Pierwsze oznaki wiosny w Polsce
Pierwsze oznaki wiosny w Polsce

Poniedziałek w całym kraju okazał się wyjątkowo ciepły, a pogoda - wiosenna. Świadczyła o tym słoneczna pogoda, budząca się do życia przyroda, a także temperatura, która na południu kraju podskoczyła do 17 stopni Celsjusza.

Choć jeszcze trwa zima, aura 27 lutego zdawała się iście wiosenna. W całym kraju pięknie świeciło słońce, a do tego temperatura była wyjątkowo wysoka.

17 stopni w Krakowie

Najcieplej było na południu i południowym zachodzie. A najwyższa wartość temperatury wystąpiła w Krakowie, gdzie termometry w najcieplejszym momencie dnia wskazały 17 st. C. W Jeleniej Górze, we Wrocławiu, w Częstochowie, Katowicach i Bielsku-Białej było 15 st. C. Ciepło było także w centralnej Polsce, gdzie termometry wskazywały nawet 14 stopni. Taka wartość wystąpiła m.in w Warszawie, ale także w Łodzi, Kaliszu i w Sulejowie.

"Wiosna dosłownie rozkwita"

Także Reporterzy 24 wysyłali na skrzynkę Kontaktu 24 wiele materiałów, na których wyraźnie widać pierwsze oznaki wiosny. "Dzisiaj jest od rana tak piękny, wiosenny dzień, że nie dziw, iż wiosna dosłownie rozkwita" - pisała internautka Jaga_. Z kolei użytkownik o nicku Casimirus stwierdził, że "to już naprawdę musi być wiosna!".

Wiosenne zdjęcia, na których widać zielone pączki oraz pierwsze krokusy, przebiśniegi, bazie, a także rozmaite owady dostaliśmy od Was m.in. ze Śląska, Dolnego Śląska i z Ziemi Lubuskiej.

Wy także zrobiliście zdjęcia, na których widać pierwsze oznaki wiosny? Czekamy na Wasze materiały. Wysyłajcie je na Kontakt 24.

Autor: zupi/map / Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24

Pozostałe wiadomości