Najnowsze

"To cud". Po sześciu tygodniach suczka wróciła do swoich właścicieli

Najnowsze

Jade wróciła po swoich opiekunów po sześciu tygodniach
Twitter.comJade wróciła po swoich opiekunów po sześciu tygodniach

Sześć tygodni trwały poszukiwania zaginionego psa w parku narodowym Yellowstone w USA. Jade, suka rasy owczarek australijski, wróciła do swych właścicieli wychudzona, ale cała i zdrowa.

Opiekunowie suni, David Sowers i Laura Gillice, 23 czerwca przeżyli wypadek samochodowy podczas jazdy przez teren parku narodowego Yellowstone. Gdy próbowali wyciągnąć Jade z wraku, ta nagle wyskoczyła na zewnątrz i pobiegła przed siebie.

Poszukiwania psa

Następne tygodnie upłynęły im na rozwieszaniu ogłoszeń i organizowaniu internetowej kampanii informacyjnej, w ramach której prosili osoby odwiedzające Yellowstone o wypatrywanie zaginionego psa. Rozstawiono nawet pojemniki z psią karmą.

Opiekunowie Jade kilkakrotnie przyjeżdżali na miejsce mimo poważnych obrażeń odniesionych w wypadku. - Nie byłem zbyt dobrym pacjentem. Zakazali mi podobnych rzeczy, ale ja po prostu chciałem odnaleźć swojego psa - przyznał David Sowers.

"To cud"

Wreszcie w piątek, podczas kolejnej wizyty, jego dziewczyna zobaczyła biało-czarny kształt po drugiej stronie łąki.

- Po kilkunastu sekundach Jade zaczęła pędzić w moim kierunku - powiedziała. Mimo że poza domem i bez opieki Jade spędziła 42 dni, była tylko wychudzona i miała rozciętą wargę. "To cud" - zgodnie podkreślają właściciele

#Fox Dog reunited with owners after 42 days lost in Yellowstone: Jade went missing following car accident http://t.co/6JvUCh0fjs— Thailand : นครศรีฯ (@nakhon224) wrzesień 6, 2015

Autor: PW/rp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter.com

Pozostałe wiadomości