Najnowsze

Tęsknicie za zimą? Zobaczcie, jak wyglądają Chiny

Najnowsze


Lodowy wodospad i kryształowe drzewa. Połączenie mgły i niskiej temperatury sprawiło, że w Chinach wiele regionów zmieniło się w bajkowe krainy.

Do zróżnicowanych pod względem położenia i klimatu Chin zawitała na dobre zima. W niektórych stronach pokazała swoje wyjątkowo malownicze oblicze.

Niesamowita sceneria pojawiła się między innymi w mieście Kuytun w regionie autonomicznym Sinciang. W czwartek region spowity był gęstą mgłą, która w połączeniu z ujemną temperaturą, dała pełne szadzi krajobrazy. Drzewa i krzewy w parkach i przy drogach okryły się srebrzystym szronem, niczym w bajkowej zimowej krainie.

Lodowy wodospad

Wspaniałe widoki pojawiły się również w powiecie Neixiang w prowincji Henan. Wszystko za sprawą lodowego wodospadu spływającego na co dzień z góry Yunlu, który powstał, gdy ostatnie fale zimna przetoczyły się przez region. Jeszcze niedawno strumień spływającej wody mierzył 138 metrów, teraz został zamrożony w lodowe kaskady o różnych kształtach.

Ponieważ temperatura nadal spada, a mgła otula regiony wzdłuż rzek Xin'an i Lian Jiang, wiele wskazuje na to, że zima nie pokazała jeszcze w pełni swojego artystycznego talentu.

Autor: kw / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości