Najnowsze

Tęsknicie za skwarem? Rozważcie urlop w Egipcie, gdzie będzie aż 40 stopni

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

W Europie w wielu kurortach zaświeci słońce. Jednak we Włoszech i w Chorwacji turyści usłyszą grzmoty. Bardzo wysoka temperatura zapanuje w Grecji, na Cyprze i w Turcji. Burzowe chmury pojawią się nad kurortami Zatoki Meksykańskiej i w Indonezji.

Na Wyspach Kanaryjskich turyści mogą spodziewać się słonecznej aury. Termometry wskażą od 24 st. C na Gran Canarii do 27 st. C na Teneryfie.

Bezchmurne niebo nad Hiszpanią i Francją

Niebo nad Portugalią będzie bezchmurne. Synoptycy prognozują od 24 st. C w Viana do Castelo do 26 st. C w Faro. Nad hiszpańskim wybrzeżem, wzdłuż Morza Śródziemnego turyści będą zadowoleni z aury. Temperatura zawaha się od 25 st. C w Barcelonie do 29 st. C w Alicante. Podobna pogoda panować będzie na Lazurowym Wybrzeżu. Meteorolodzy przewidują od 25 st. C w Nicei do 28 st. C w St. Tropez, w Montpellier i Cannes.

Burzowe chmury

We Włoszech burzowe chmury zawisną nad Wenecją, słońca nie zobaczą też turyści przebywający w Genui i w Rimini. W pozostałych kurortach prognozuje się bezchmurną aurę. Termometry wskażą od 24 st. C w Genui i w Wenecji do 35 st. C w Syrakuzach.

W kurortach w Chorwacji zagrzmi. Błyśnie od Rovinji do Makarskiej. Dubrownik natomiast będzie słoneczny. Synoptycy prognozują od 23 st. C w Rijece do 28 st. C w Splicie i w Makarskiej.

Upalna sobota

Kolejny upalny dzień czeka wczasowiczów przebywających w Grecji. Temperatura zawaha się od 31 st. C w Kerkyrze do 35 st. C w na Rodos. Podobna aura zapanuje również na Cyprze.

Turcja będzie najupalniejszym krajem w tym regionie świata. Meteorolodzy przewidują tu od 35 st. C w Bodrum do aż 38 st. C w pozostałych kurortach.

Do 40 st. C w Egipcie

W Egipcie aura będzie pogodna. Termometry wskażą od 33 st. C w Aleksandrii do 40 st. C w Sharm el Sheikh. W Tunezji turyści mogą spodziewać się bezchmurnego niebo. Synoptycy prognozują od 30 st. C w Tabarce do 37 st. C w Tunisie i Monastyrze.

W Maroku będzie trochę chłodniej. Temperatura zawaha się od 27 st. C w Tanger i w Casablance do 30 st. C w Agadirze.

Burzowa Zatoka Meksykańska

Nad kurortami Zatoki Meksykańskiej zbiorą się chmury burzowe. Meteorolodzy prognozują od 30 st. C w Acapulco do 33 st. C w Cancun.

Turyści przebywający na Malediwach będą zadowoleni z aury. Temperatura wyniesie 30 st. C. Grzmoty usłyszą również wczasowicze, którzy wypoczywają na Phuket, Sumatrze i w Dżakarcie. Słońce zaświeci natomiast na Bali. Termometry wskażą wartości rzędu od 30 st. C na Sumatrze do 34 st. C na Bali.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości