Najnowsze

Teraz pięć dni brzydkiej pogody. Do tego od niedzieli ochłodzenie

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo na dzień
Prognoza pogody TVN Meteo na dzień

Weekend zapowiada się deszczowy. Brzydka pogoda potowarzyszy nam zresztą przez wszystkie z najbliższych pięciu dni. Jeszcze w piątek i w sobotę na termometrach zobaczymy powyżej 20 st. Celsjusza. Potem zrobi się chłodniej.

Piątek, 5 października

Dzień będzie pogodny w niewielu miejscach. Słońce porządnie zaświeci jedynie nad południem i nad południowym wschodem. Na pozostałym obszarze kraju zrobi się pochmurno i deszczowo. Opady pojawią się na zachodzie i będą przesuwać w kierunku wschodnim.

Termometry wskażą od 11 st. C na Podlasiu, przez 15 st. C w centrum kraju, do 20 st. C w Małopolsce.

Wiatr, przeważnie umiarkowany i dość silny, w porywach może wiać z prędkością 60 km/h. Tak wietrznie zrobi się przede wszystkim w województwach zachodnich i na Pomorzu.

Sobota, 6 października

Również w sobotę aura dopisze na południowym wschodzie Polski. Nad pozostałymi miejscami zawisną deszczowe chmury.

Słupki rtęci wskażą maksymalnie od 11 st. C na północnym wschodzie, przez 16 st. C w centrum kraju, do nawet 23 st. C na Podkarpaciu.

Wiatr nie będzie już tak silny jak w piątek.

Niedziela, 7 października

W niedzielę Polska będzie deszczowa, jednak nie zabraknie przejaśnień. Synoptycy ostrzegają, że tego dnia na Pomorzu może zagrzmieć. Burze nie powinny mieć jednak gwałtownego przebiegu.

Temperatura, w porównaniu do dwóch poprzednich dni, znacząco spadnie. Na termometrach zobaczymy od 10 st. C na Podlasiu, przez 12 st. C w Polsce centralnej, do jedynie 14 st. C na Dolnym Śląsku.

Z zachodu nadciągną nad kraj umiarkowane i dość silne porywy wiatru.

Poniedziałek, 8 października

Poniedziałek przyniesie ze sobą rozpogodzenia, które ominą nadal deszczowe województwa wschodnie.

Wraz z poprawą pogody nie nastąpi ocieplenie. Od 10 st. C na Suwalszczyźnie, poprzez 12 st. C w centrum kraju, do 15 st. C na Dolnym Śląsku - tyle wskażą w poniedziałek termometry.

Jak zapowiadają synoptycy, powieje słabo i umiarkowanie.

Wtorek, 9 października

Jedynym pogodnym regionem okaże się we wtorek Pomorze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie wzrośnie do dużego. Popada. Deszcz będzie się przemieszczał od południa w głąb kraju.

To będzie kolejny chłodny dzień. W najcieplejszym jego momencie temperatura wyniesie od 12 st. C na Podlasiu, przez 13 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na zachodzie.

Wiatr nie będzie dawał się nam we znaki.

Autor: map/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości