Ten wół ma prawie dwa metry. Gabaryty uchroniły go przed rzeźnią

[object Object]
Krowy przeżyły huragantvnmeteo.pl
wideo 2/6

Wół Knickers mierzy 194 centymetry i waży 1400 kilogramów. Pokaźny rozmiar uratował mu jednak życie - był zbyt duży, żeby można go było przewieźć do rzeźni.

Siedmioletni Knickers jest przedstawicielem rasy holsztyno-fryzyjskiej. Chociaż osobniki tej rasy charakteryzują się znacznymi rozmiarami, Knickers bije inne na głowę. Wół osiągnął wysokość 194 centymetrów. Jest tym samym niewiele niższy od słynnego koszykarza Michaela Jordana. Pokaźna jest również masa wołu. Waży on 1400 kilogramów.

Knickers został nieoficjalnie okrzyknięty najwyższą krową w Australii. Okazał się jednak zbyt mały, żeby dzierżyć tytuł rekordzisty świata. Do Księgi Rekordów Guinessa jako najwyższą krowę wpisano pochodzącego z Włoch Bellino. Mierzy on 202 centymetry.

Zbyt duży na rzeź

Pokaźne rozmiary Knickersa uratowały mu życie. Wół był zbyt duży, żeby przewieźć go do rzeźni. Knickers resztę życia spędzi ze swoim właścicielem Geoffem Pearsonem na farmie w Myalup na południowym zachodzie Australii.

Knickers najwyraźniej wzbudza respekt wśród reszty członków stada. Trzyma bydło w ryzach, a wręcz przewodzi stadu.

- Kiedy wypuści się go na wybieg, wygląda to tak, jakby przyciągał resztę bydła - opowiadał Pearson. - Gdy tylko chce wstać i gdzieś pójść, ustawia się za nim łańcuszek złożony z krów. Zawsze wiemy, kiedy Knickers jest w ruchu - dodał.

Nic niezwykłego?

Weterynarz Rupert Mothersole specjalizujący się w bydle mlecznym skomentował, że osiągnięcie takich rozmiarów, jakie ma Knickers, nie jest niczym niezwykłym dla rasy holsztyno-fryzyjskiej. Przyznał jednak, że nigdy nie widział tak dużego osobnika.

- W ciągu ostatnich 30-40 lat zaobserwowaliśmy znaczny wzrost średniego rozmiaru krów - powiedział.

Autor: ao/map / Źródło: Reuters, CNN, abc.net.au

Pozostałe wiadomości