Najnowsze

Ten pies zdobytymi tytułami deklasuje miss świata

Najnowsze


Zdobył 360 tytułów w konkursach piękności, czyli ponad połowę możliwych i trafił do księgi rekordów Guinnessa. Mowa o najpiękniejszym na świecie mastiffie tybetańskim z Rumunii.

Mastiff tybetański o imieniu Boss z rumuńskiego miasta Targu Mures ma cztery lata i waży 90 kilogramów. Razem ze swoim właścicielem przemierzył tysiące kilometrów, odwiedzając 15 krajów na międzynarodowych konkursach piękności dla psów tej rasy.

- Nigdy nawet o tym nie marzyłem, że mój pies trafi do księgi rekordów Guinnessa. I to za bycie zdobywcą tytułu najpiękniejszego psa 360 razy – mówił właściciel mastiffa, Tudor Salgean. Zwierzak startował w 108 zawodach, a na podium stawał niemal 120 razy.

"Nagrody nie mieszczą się już na półkach"

W domu mężczyzna urządził specjalny pokój, w którym gromadzi wszystkie nagrody swojego pupila. - W tym pokoju mam całe moje życie. Na każdej półce stoi po blisko 50 tytułów. Ze wszystkich pięciuset możliwych do zdobycia na świecie, mój pies zdobył już więcej niż połowę. Nagród jest tak dużo, że nie mieszczą się już na półkach. Puchary stoją na ziemi, a dyplomy włożyłem do szafy. Muszę pomyśleć o większym pokoju, żeby zmieścić wszystkie psie nagrody – opowiadał.

Kiedy Boss zwyciężył kolejny raz, mężczyzna zamówił jego rzeźbę. Pies ma też własnego kierowcę i trenera.

Autor: ps/dd / Źródło: ENEX, stirileprotv.ro

Pozostałe wiadomości