Najnowsze

Ten jeleń myśli, że jest owcą

Najnowsze

Jeleń żyje w stadzie ok. 100 owiec

Młodemu jeleniowi z angielskich lasów wydaje się, że jest owcą. Spaceruje, je i śpi w stadzie. Co ciekawe, został bez trudu przez nie zaakceptowany.

Członkowie National Trust, brytyjskiej grupy zajmującej się ochroną przyrody, zauważyli młodego jelenia dwa tygodnie po tym, jak stado około 100 owiec zostało przeniesione na wrzosowiska Dunwich Heath, obszar należący do NT.

- Zajmuję się owcami całe moje życie, ale jeszcze nigdy nie widziałem w stadzie jelenia. Wydaje się, że przyjęły go jako swego - mówi pasterz stada, Andrew Capell.

Owce prawdopodobnie były pierwszą grupą zwierząt, na którą natknął się młody jeleń po odłączeniu od swojego stada. Ponieważ w grupie poczuł się komfortowo, nie zamierza na razie szukać swojej rodziny.

Niecodzienna przyjaźń

Zwierzęta mają niesamowitą zdolność do tworzenia przyjaźni poza ich własnym gatunkiem. Przyrodzie znane są przypadki dobrej relacji między niedźwiedziami polarnymi a psami, słoniami a owcami, czy nawet tygrysami a czarnymi niedźwiedziami.

National Trust ma nadzieję, że jeleń wróci do własnego stada w trakcie wędrówki owiec przez wrzosowiska i pobliskie lasy.

Autor: mm/rs / Źródło: National Trust

Pozostałe wiadomości