Najnowsze

Temperatury w dół nawet o 9 st. Celsjusza. Do tego deszcz i silny wiatr

Najnowsze

Tomasz Wasilewski o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)
Tomasz Wasilewski o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)

Przed nami kilka dni z prawdziwie jesienną aurą. Temperatura maksymalna spadnie aż o 9 st. C, niebo zdominują chmury, a powietrze wilgoć. Pogodowa aura poprawi się dopiero w następnym tygodniu, ale gwałtownego ocieplenia ma nie być.

W środę musimy się przygotować na niezbyt przyjemną, zmienną pogodę. Niebo będzie zachmurzone, tylko od czasu do czasu może się przejaśniać. Do tego przelotnie popada, a we wschodniej części kraju może także zagrzmieć.

Temperatury w regionach będą mocno zróżnicowane. Najchłodniejsza Nizina Szczecińska odnotuje 16 st. C, a Podkarpacie 26 st. C.

Północno-zachodni wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, ale na wschodzie podczas burz możliwe są silniejsze porywy. Mocniej powieje także na Wybrzeżu - w strefie brzegowej w porywach do 60 km/h.

Deszczu raz więcej, raz mniej

Czwartek będzie pogodny tylko w zachodniej Polsce. Na wschodzie przeważą chmury z dość intensywnymi opadami. Może tam spaść 5-15 l/mkw. deszczu.

Wyraźnie się ochłodzi. W najcieplejszych godzinach dnia termometry pokażą od 12 st. C na Podkarpaciu do 17 st. C na Dolnym Śląsku.

Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

Chłodno

W piątek parasole przydadzą się tylko mieszkańcom Niziny Szczecińskiej. Tam synoptycy prognozują przelotne opady. W pozostałych regionach będzie pogodnie.

Lepsza aura nie będzie jednak oznaczać ocieplenia. Temperatury wyniosą tylko od 16 st. C na Pomorzu do 19 st. C na Podkarpaciu.

Niezbyt mocny południowo-zachodni wiatr nie będzie dawał się we znaki.

W weekend możemy marznąć

Rozpogodzenie nie potrwa długo. W sobotę w całym kraju będzie się chmurzyć i przelotnie padać.

Na północy naprawdę chłodno. Na Pomorzu temperatura nie przekroczy 14 st. C. Lepsze termiczne wrażenia czekają mieszkańców południa i południowego wschodu - maksymalna temperatura na Podkarpaciu sięgnie 20 st. C.

Słabe i umiarkowane powiewy wiatru przyjmą kierunek zachodni.

W niedzielę ponura, deszczowa pogoda utrzyma się na północnych i zachodnich obszarach Polski. Na pozostałych terenach się rozpogodzi.

Zmarzną mieszkańcy północno-wschodnich regionów. Na Podlasiu termometry pokażą najwyżej 11 st. C. Najcieplejsze Podkarpacie odnotuje 18 st. C.

Utrzyma się słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości