Najnowsze

Temperatura do 54 st. C. Fala ekstremalnych upałów w Ekwadorze

Najnowsze


Grudzień z temperaturą ponad 30 stopni Celsjusza? Taka pogoda panuje właśnie w niektórych krajach Ameryki Południowej. Upał daje się we znaki mieszkańcom, którzy próbują z nim walczyć.

Pogoda w Ameryce Południowej płata figle. W Brazylii, Paragwaju, Urugwaju i Argentynie trwa najgorsza powódź od 50 lat, a kraje położone bardziej na zachód i południe, czyli w Chile, Ekwadorze oraz Argentynie temperatura powietrza sięga zenitu.

Prognozowane nawet 54 st. C

W Ekwadorze w miejscowości Guayaquil i Quito grudzień jest miesiącem niezwykle gorącym. Jest o około 10 stopni cieplej niż normalnie o tej prze roku w Guayaquil. Temperatura sięga 39 st. C. Lokalni meteorolodzy alarmują, że w nadchodzących dniach temperatura może wynieść 41, a nawet 54 st. C.

Ludzie wszelkimi sposobami starają się walczyć z nieznośnym upałem. Piją dużo wody, osłaniają się parasolami. Na ulicach można dostać zimną butelkę wody. Ludzie z wytęsknieniem wypatrują deszczu.

Upał w stolicy Argentyny i Chile

Skwar sięgnął także stolicę Argentyny - Buenos Aires. Część mieszkańców jest stale pozbawiona dostępu do energii elektrycznej. Tymczasem w stolicy Chile - Santiago - we wtorek temperatura powietrza sięgnęła 33 st. C.

Autor: AD/rp / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości