Najnowsze

"Tego roku pogoda trochę płata figla". Zimowa aura nie chce odpuścić

Najnowsze

Tarnów w śniegu
Tarnów w śniegutvn24
wideo 2/6

W niektórych rejonach Polski w środę znów zrobiło się biało. Na Kasprowym Wierchu warstwa śniegu sięga 160 centymetrów. Mieszkańcy terenów, w których sypnęło najbardziej, zastanawiają się, gdzie podziała się wiosna.

Na pogodę w Polsce od wschodu wpływa zatoka niskiego ciśnienia i frontu atmosferycznego. Pozostajemy w tej samej, chłodnej wilgotnej masie pochodzenia arktycznego, które napłynęło znad Skandynawii.

Synoptycy prognozują opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Najbardziej obfite opady mają występować w południowo-wschodniej części kraju. Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, miejscami może spaść nawet 30 centymetrów.

Tam, gdzie będzie padać najmocniej, będzie też najzimniej. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą zaledwie 2 stopnie Celsjusza.

"Nie mam już siły"

Intensywne opady śniegu pojawiły się między innymi w Tarnowie (woj. małopolskie).

- Nie wiem, co o tym myśleć. W sobotę byłem na działce, piękna pogoda, w koszuli pracowałem. A co się stało wczoraj i dzisiaj? Nie mam już siły - mówił jeden z mieszkańców w rozmowie z reporterem TVN24.

Również innym pogoda niezbyt się podobała.

- Tyle lat żyję na tym świecie, no kiedyś tak było, ale teraz, ostatnio zimy były jak lato. Byłem przekonany, że będę chodził już w sandałkach, bez skarpetek, tak jak w zeszłym roku o tej porze. Myśmy się przyzwyczaili, do tego, że już nie mam zim, bo klimat się jednak ociepla - opowiadał inny.

- Myślę, że ta pogoda się zmieni na pewno. Już w przyszłym tygodniu. Kiedyś było tak rzadko, czasem coś tam poprószyło. Tego roku pogoda trochę płata figla - dopowiadał inny mieszkaniec.

Tarnów w śniegu
Tarnów w śniegutvn24

Powalone drzewa w Małopolsce

W Małopolsce minionej nocy strażacy interweniowali 187 razy w związku z powalonymi drzewami na skutek opadów marznącego deszczu, śniegu oraz wiatru. Nikt nie został ranny - przekazał rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Najwięcej zdarzeń związanych z usuwaniem powalonych drzew odnotowano w powiecie nowosądeckim - 43. Ponad 20 drzew z dróg i chodników usunięto w powiatach tarnowskim i myślenickim. Napływają kolejne zgłoszenia w związku z sytuacją pogodową. Strażacy apelują o ostrożność.

Na Kasprowym Wierchu od wtorku przybyło 19 centymetrów śniegu. Obecnie pokrywa wynosi około 160 cm.

Myślenice w zimowej szacie
Myślenice w zimowej szacietvn24

"Obudziłam się w innej bajce"

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia białych krajobrazów z miejscowości na Śląsku i w Małopolsce. "Wiosna? Obudziłam się dzisiaj w innej bajce" - napisała jedna z internautek.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Autor: kw,ps/dd / Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl, PAP

Pozostałe wiadomości