Tatry najpiękniejsze o tej porze roku

Na Wielkiej Łomnickiej Baszcie-2215 m npm

Wrzesień i pierwsza połowa października to czas, w którym polskie góry wyglądają najpiękniej. W ten weekend warunki do uprawiania turystyki w Tatrach zapowiadają się wyśmienicie.

Najbliszy weekend w Tatrach zapowiada się bardzo słonecznie. W sobotę co prawda będzie chłodniej (w Zakopanem 16 st. C), ale w niedzielę termometry pod Giewontem mają pokazać już 20 st. C. Początek jesieni w górach najpiękniejszy Wrzesień i pierwsza połowa października to, jak co roku, najlepszy okres na wędrówki dla turystów pragnących w spokoju i ciszy podziwiać tatrzańską jesień. Niektóre szczyty (takie jak na przykład Czerwone Wierchy czy Ornak) o tej porze roku nabierają czerwonego zabarwienia. Dzieje się tak za sprawą przekwitania sita skuciny, którym szczyty są obficie porośnięte.

Idź w góry z głową Wybierając się w góry należy zabrać ze sobą odpowiednie wysokie obuwie, ciepłe ubranie i kurtkę przeciwdeszczową. Trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia. Wyprawy należy planować tak, aby wrócić przed zmrokiem. Wieczory i poranki w Tatrach są bardzo zimne, mogą występować przymrozki i oblodzenia - ostrzegają ratownicy górscy. W wyższych partiach Tatr na niektórych odcinkach szlaków występują utrudnienia w postaci osuwisk skalno-gruntowych, które powstały po opadach deszczu. W tych miejscach należy zachować szczególną ostrożność.

Autor: usa//tka / Źródło: PAP, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości