Najnowsze

Tatry i Zakopane skąpane w mglistej piance

Najnowsze


Miłośnicy pieszych wędrówek i wspinaczki w Tatrach nie mają zbyt wielu powodów do radości. Warunki do uprawiania turystyki są tam niekorzystne. W dolinach szlaki, po nocnych przymrozkach, są zmrożone. W ciągu dnia w bardziej nasłonecznionych miejscach zrobią się mokre i śliskie.

Powyżej górnej granicy lasu panują warunki typowe dla zimy, a nie jesieni. Na szlakach łatwo się poślizgnąć, bo pod świeżym śniegiem leży warstwa lodu. Jest tak zwłaszcza na bardziej stromych podejściach. W takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność.

Do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr Wysokich powinno się mięć doświadczenie oraz umiejętności, które pozwolą na rzeczywistą ocenę zagrożeń.

TOPR przestrzega przed wcześniejszym zapadaniem zmroku. Wycieczka powinna skończyć się zanim zrobi się ciemno.

Opadów śniegu brak

W niedzielę w Zakopanem należy spodziewać się przejściowego zachmurzenia. W ciągu dnia temperatura wzrośnie maksymalnie do 5 st. C. Wiał będzie słaby wiatr w północnego wschodu. Synoptycy nie spodziewają się odpadów deszczu czy deszczu ze śniegiem.

Warstwa śniegu na Połoninie

Trudne warunki do uprawiania turystyki górskiej panują również w Bieszczadach. Na Połoninie Wetlińskiej wciąż zalega 5 cm mokrego śniegu, a widoczność jest znacznie ograniczona.

Słoneczny dzień w Bieskidach

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja pogodowa i turystyczna w Beskidach. Niedziela jest tam piękna i słoneczna. W pieszych wędrówkach przeszkodzić może jedynie chłód. W dolinach temperatura spadła rano nawet do -5 st. C. Należy więc koniecznie ubrać się ciepło. Nie zapomnieć również o odpowiednim obuwiu.

Na szlakach również należy zachować należytą ostrożność. Gdzieniegdzie może być ślisko.

Autor: usa/ms / Źródło: TVN Meteo, tpn.pl

Pozostałe wiadomości