Najnowsze

"Taka 'trąba powietrzna' się stworzyła". Śnieg zawirował na stoku w Korbielowie

Najnowsze

Wir powietrzny na stoku narciarskim
Kontakt 24Wir powietrzny na stoku narciarskim

Reporter 24 uchwycił na nagraniu wir, który pojawił się na stoku narciarskim w Korbielowie na Śląsku. - Taka "trąba powietrzna" się stworzyła - relacjonował autor.

ZAUWAŻYŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ TYM Z NAMI POPRZEZ KONTAKT 24

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie ze stoku narciarskiego w Korbielowie, w województwie śląskim. W niedzielę około godziny 10 pan Paweł wybrał się tam z córką na narty. W czasie jazdy zauważył, jak wiatr podnosi śnieg, a ten zaczyna wirować.

Zjawisko udało się zarejestrować na nagraniu, usłyszeć można na nim silne podmuchy wiatru. - Taka "trąba powietrzna" się stworzyła. Mocno się to kręciło, czuć było po twarzy, jak śnieg uderza w gogle. Nie był to świeży śnieg, raczej taki poruszony przez narciarzy. Stworzył się wir powietrzny - opowiadał Reporter 24. - Córka była bardzo zadowolona, że czegoś takiego doświadczyła. To taka atrakcja była, miłe dla oka - dodał. - Widziałem kiedyś coś podobnego, gdy byłem mały, na plaży, z piasku. Porwało wtedy materace - wspominał.

Jak ocenił pan Paweł, zjawisko, które dostrzegli w niedzielę, nie było groźne. Podkreślił, że nikomu nic się nie stało. Wir powietrzny to zjawisko, które powstaje gdy nad jakimś terenem zderzają się dwa prądy powietrzne o różnych właściwościach. Gdy ciśnienie w środku wiru się obniża, powstaje lej.

Autor: dk,anw/map / Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości