Najnowsze

Tak wygląda śmigłowiec po ataku łosia. Próbowali złapać i uśpić zwierzę

Najnowsze

[object Object]
Łoś strącił śmigłowiecWasatch County Search & Rescue
wideo 2/18

Nagłym wyskokiem dorodny łoś spowodował katastrofę ścigającego go śmigłowca, którego załoga próbowała go pochwycić - poinformowało we wtorek biuro szeryfa hrabstwa Wasatch w górzystej części amerykańskiego stanu Utah. Zwierzę miało być uśpione i wyposażone w automatyczny nadajnik.

Łoś wykonał skok w kierunku wirnika śmigłowca, który znajdował się w tym momencie na wysokości zaledwie trzech metrów nad ziemią.

Dwóch członków załogi próbowało zarzucić na zwierzę sieć, aby je unieruchomić i czasowo uśpić, a następnie założyć mu obrożę z nadajnikiem pozwalającym śledzić trasę jego wędrówki - poinformował Jared Rigby z biura szeryfa.

Maszyna spadła na ziemię i rozbiła się. Załoga z teksańskiej firmy, która wykonywała zlecenie władz stanowych, odniosła tylko niegroźne obrażenia. Niestety, łoś nie przeżył swojego wyczynu - uśmierciły go łopaty wirnika.

To pierwszy raz

Wszystko wydarzyło się w malowniczym, górskim rejonie w odległości 145 km na wschód od Salt Lake City.

Śmigłowce są często używane do obserwacji i śledzenia tras wędrówek dzikiej zwierzyny na tych terenach - poinformował Mark Hadley z Wydziału ds. Dzikiej Przyrody władz stanu Utah. Każdej zimy odławianych jest w ten sposób ponad 1300 zwierząt różnych gatunków.

Hadley podkreślił, że wtorkowy incydent był pierwszym tego rodzaju.

Autor: //aw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wasatch County Search & Rescue

Pozostałe wiadomości