Najnowsze

Sztorm na Bałtyku. Nie wypływajcie w morze

Najnowsze

Prognoza pogody dla żeglarzy 14.09
Prognoza pogody dla żeglarzy 14.09

Sztorm na morzu to niebezpieczeństwo dla żeglarzy. Morską wyprawę lepiej odłożyć w czasie. W środę siła wiatru na Bałtyku sięgnie 8 st. w skali Beauforta.

Miłośnicy sportów wodnych i morskich przygód przebywający w Polsce powinni w środę zostać na lądzie. Na Bałtyku może szaleć sztorm, a temperatura będzie niska. Słupki rtęci maksymalnie podskoczą do 17 kresek. Można też liczyć na wysokie fale w granicy lądu i morza oraz opady deszczu we wszystkich nadmorskich miejscowościach.

Warmia i Mazury prezentują się tylko trochę lepiej. Będzie padać jedynie w okolicy jezior Śniardwy, Mamry i Tałty. W pozostałym regionie będzie pochmurno, a temperatura wyniesie od 18 do 21 st. C.

Słoneczne Morze Śródziemne

Na dobre warunki żeglarskie można liczyć jedynie w rejonie popularnych zagranicznych kurortów. Wyspy greckie, wybrzeże Chorwacji, Turcji i Włoch będą sprzyjać wypływaniu w morze. Wiatr powieje w granicach 3-5 st. B. Na rejs warto zabrać krem do opalania i kapelusz. Termometry pokażą średnio 30 st. C, a niebo będzie bezchmurne.

Autor: mm//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości