Najnowsze

Sztorm na Bałtyku i silny wiatr. Wasze relacje z północy Polski

Najnowsze

[object Object]
Gwałtowna pogoda w Kołobrzegutvn24
wideo 2/20

Na Bałtyku szaleje sztorm, plaże są pozalewane, woda wdziera się na ląd. Silny wiatr wiejący w nadmorskich województwach powalił drzewa i spowodował liczne zniszczenia. Bez energii elektrycznej pozostaje 3896 odbiorców - poinformowało w środę wieczorem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

"W wyniku silnego wiatru na terenie kraju (stan na godz. 17.30) bez energii elektrycznej pozostaje około 3896 odbiorców: woj. pomorskie - 2078, zachodniopomorskie - 1418, warmińsko-mazurskie - 400" - poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Dziesiątki interwencji

Na terenie województwa pomorskiego straż pożarna interweniowała 82 razy w związku z silnym wiatrem, jaki pojawił się w nocy z wtorku na środę. O liczbie interwencji poinformował rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej Łukasz Płusa. Jak wyjaśnił, praca strażaków polegała głównie na usuwaniu powalonych przez wiatr konarów drzew. Najwięcej zdarzeń - 16, odnotowano w powiecie wejherowskim, w puckim -13, w słupskim - 12, a w kartuskim - 10.

Drzewo spadło na samochód

Również w województwie zachodniopomorskim silnie wiało. Tam strażacy odnotowali ponad 130 zdarzeń związanych z porywistym wiatrem. W Kołobrzegu drzewo spadło na dwa samochody. Zdjęcie łamanego drzewa otrzymaliśmy od Reportera 24. Jak napisał autor jsordyl1972trls, drzewo tylko częściowo uszkodziło samochód, na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 6.40. W wyniku warunków pogodowych, silnych wiatrów, przewróciło się drzewo. Drzewo spadając uszkodziło dwa pojazdy. Jeden poruszał się po ulicy Portowej, drugi był przy niej zaparkowany. W poruszającym się pojeździe znajdowały się dwie osoby, które same opuściły pojazd. Nie było innych poszkodowanych - poinformował rzecznik prasowy KM PSP w Kołobrzegu, młodszy kapitan Krzysztof Azierski.

Silny wiatr w województwie zachodniopomorskim
Silny wiatr w województwie zachodniopomorskim tvn24

Alerty nad morzem

Z ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w woj. pomorskim silny wiatr będzie wiał do godziny 12 w czwartek, natomiast w woj. zachodniopomorskim do godziny 18 w środę. Najsilniejsze porywy osiągające prędkość około 100 kilometrów na godzinę, występować mają w strefie brzegowej.

Również synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia przed wzrostem poziomów morza powyżej stanów alarmowych dla województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

ZDJĘCIA I FILMY CIEKAWYCH ZJAWISK ATMOSFERYCZNYCH WYSYŁAJCIE NA KONTAKT 24

Autor: anw/rp,aw / Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: BMcW/ Kontakt 24

Pozostałe wiadomości