Na pełnym morzu uratowali... sowę

Autor:
as
Źródło:
BBC, facebook.com/Benarkle II PD400
Sowa uratowana na pełnym morzu
Sowa uratowana na pełnym morzu
Facebook@Benarkle II PD400
Facebook@Benarkle II PD400Sowa uratowana na pełnym morzu

Sowa uszatka została uratowana na pełnym morzu przez szkockich rybaków. Załoga przepłoszyła mewy, które próbowały zaatakować niespodziewanego gościa, po czym nakarmiła i ogrzała sowę. Ptak najprawdopodobniej został porwany przez silny podmuch wiatru i zniesiony nad morskie wody.

Załoga łodzi rybackiej Benarkle II ze szkockiego portu Peterhead przyjęła w zeszłym tygodniu na pokład nietypowego gościa. Podczas połowów, ponad 160 kilometrów od lądu, na łodzi wylądowała sowa uszata.

Zjadła "mnóstwo pokrojonych steków"

Jeden z rybaków zauważył ptaka, gdy został on zaatakowany przez mewy na pokładzie Benarkle II. Mężczyzna przepłoszył morskie ptactwo i zabrał sowę pod dach. Jak wspominają rybacy, ptak był w kiepskim stanie, więc rekonwalescencja obejmowała dużo odpoczynku i mnóstwo pokrojonych steków.

Sowa nabierała sił, a w trakcie rejsu bardzo się ożywiła. Zwierzę szybko przywykło do obecności załogi w sterówce, a od czasu do czasu zabierane zostawało na zewnątrz, by rozprostować skrzydła. Ptak za każdym razem wracał na pokład Benarkle II, chociaż nie zawsze miał ochotę na przebywanie w kartonowym pudełku, które stało się jego tymczasowym domem.

Sowa uratowana na pełnym morzuFacebook@Benarkle II PD400

Po powrocie do Peterhead załoga zabrała sowę do Huntly Falconry Centre, centrum zajmującego się rehabilitacją ptaków drapieżnych. Specjaliści byli zdziwieni obecnością sowy uszatej tak daleko od brzegu - ptak prawdopodobnie został porwany przez silny podmuch wiatru. Bez pomocy sowa miała nikłe szanse na przetrwanie.

- Szczęśliwe zakończenie dla wszystkich zaangażowanych - napisała w mediach społecznościowych załoga Benarkle II.

Sowa uratowana na pełnym morzuFacebook@Benarkle II PD400
Sowa uratowana na pełnym morzuFacebook@Benarkle II PD400
Sowa uratowana na pełnym morzuFacebook@Benarkle II PD400

Autor:as

Źródło: BBC, facebook.com/Benarkle II PD400

Źródło zdjęcia głównego: Facebook@Benarkle II PD400

Pozostałe wiadomości