Sześć słoniątek w błotnistej pułapce. Nie mogły się z niej wydostać


Pracownicy parku narodowego w północno-wschodniej Tajlandii uratowali sześć młodych słoni indyjskich. Zwierzęta utknęły w błotnistej sadzawce i nie mogły się z niej wydostać.

Młode słonie z trudem próbowały wyjść z błotnistej sadzawki w Parku Narodowym Thap Lan, położonym około 160 kilometrów od Bangkoku. Nie mogły sobie z tym poradzić, ponieważ brzeg był zbyt stromy, a grunt zbyt grząski. Z pomocą przyszli pracownicy Departamentu Parków Narodowych i Ochrony Dzikiej Przyrody i Roślin (Department of National Parks, Wildlife and Plant Conservation - DNP).

Uwięzione w błocie

Akcja ratunkowa trwała pięć godzin, przeprowadzono ją w czwartek. Pracownicy parku ręcznie wykopali ścieżkę w błocie, aby młode słonie mogły się wydostać. Dzięki temu słoniątka ostatecznie jeden po drugim wyszły z błotnistej pułapki. Nie wiadomo, jak się w niej znalazły.

Słoń indyjski jest ssakiem z rzędu trąbowców, jednym z trzech żyjących gatunków rodziny słoniowatych. Występuje w lasach Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Jest gatunkiem zagrożonym.

Słonie odgrywają ważną rolę w kulturze Tajlandii i są symbolem narodowym tego kraju.

Autor: anw/aw / Źródło: Reuters, APTN

Pozostałe wiadomości