Najnowsze

Synoptyk ostrzega: chwyci tęgi mróz

Najnowsze

Nad Polskę nadciągnęły mrozy
tvn24Nad Polskę nadciągnęły mrozy

Zima wkroczyła do Polski, a wraz z nią pojawiły się utrudnienia. Opady śniegu i mróz spowodują, że będzie ślisko. W przyszłym tygodniu na termometrach zobaczymy nawet 14 stopni mrozu. Ponadto od przyszłego tygodnia wiatr zacznie przybierać na sile.

Jakie utrudnienia czekają nas w najbliższych dniach?

W sobotę jedynie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu prognozuje się słabe opady śniegu (1 cm). Uwaga: w najzimniejszym momencie nocy z piątku na sobotę spodziewamy się -12 st. C na Suwalszczyźnie.

W niedzielę będzie mroźno (rano spodziewamy się od -12 st. C do -5 st. C), a dodatkowo z nieba może spaść śnieg (1-3 cm). Ponadto utrudnieniem okaże się silny wiatr, który podczas opadów śniegu może utworzyć zawieje.

Wietrzny początek tygodnia

W poniedziałek rano termometry w Polsce pokażą od -3 st. C do -10 st. C. Uważajcie na silny wiatr (porywach do 70 km/h, w górach do 90 km/h), który obniży odczucie temperatury. Lokalnie może spaść do 1-2 cm śniegu.

Prognozy wskazują, że we wtorek rano temperatura powietrza znajdzie się w przedziale od -13 do -6 st. C. Znowu trzeba liczyć się z silnymi porywami wiatru (do 60 km/h, w górach do 80 km/h). Śnieg poprószy jedynie na południowym-wschodzie kraju oraz na Pomorzu Zachodnim. Utworzy warstwę o wysokość 1-5 cm.

Mróz przez kolejne dni

W środę (31 grudnia) mróz sięgnie 14 kreski, a na zachodzie, południu i w centrum kraju spadnie śnieg (1-5 cm).

W czwartek prognozuje się minimalną temperaturę -11 st. C. Słaby śnieg (do 1 cm) poprószy na zachodzie Polski.

Natomiast w piątek termometry o poranku wskażą -9 st. do 0 st. C.

Autor: AD/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości