Najnowsze

Synoptyk: Jesień będzie złota, a zima łagodna

Najnowsze

Synoptycy prognozują łagodną zimę

- Nadchodząca jesień ma być złota, a zima zapowiada się naprawdę łagodnie - informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek opierając się na prognozach opracowanych przez Amerykańską Narodową Służbę Oceaniczną i Meteorologiczną (NOAA). Optymistyczne prognozy znajdują też swoje odbicie w świecie roślin.

Z prognoz, jakie przygotowali Amerykanie z NOAA wynika, że przed Polakami wyjątkowo ładna jesień.

- Zarówno wrzesień, jak i październik mają być słoneczne i suche. Tak więc większa część jesieni w Polsce będzie, co tu dużo mówić, złota - podaje Unton-Pyziołek.

Ochłodzenie: listopad, grudzień

Ochłodzenie przyjdzie w listopadzie i, jak podkreśla synoptyk, utrzyma się przez grudzień. Podczas tych dwóch miesięcy prognozowana temperatura ma spadać poniżej średniej, a to oznacza, że będziemy dygotać z zimna.

- Może być mroźno, prawdopodobnie za sprawą chłodu znad Syberii - tłumaczy Unton-Pyziołek.

I listopad, i grudzień upłyną też pod znakiem opadów.

Zima optymistyczna

- Prognozy na kolejne zimowe miesiące są już optymistyczne - mówi synoptyk. - W styczniu i w lutym temperatura ma przewyższać średnią. Nie powinno też za dużo padać - dodaje.

Synoptyk uczula jednak, że - jak to w naszym klimacie bywa - pomimo dobrych prognoz fale mrozów mogą się zdarzyć.

Cebula ma mniej warstw

Świadectwo tego, że zima faktycznie zapowiada się łagodnie można odnaleźć w świecie zwierząt i roślin. - Na przykład ci, którzy uprawiają cebulę podkreślają ostatnio, że warzywo pokrywa mniej łusek niż zazwyczaj - podaje synoptyk.

Autor: map/rs / Źródło: TVN24, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości