Najnowsze

Święto Niepodległości słoneczne i ciepłe

Najnowsze

Prognoza na niedzielę i na kolejne dni
Prognoza na niedzielę i na kolejne dni

W Święto Niepodległości dla wielu z nas zaświeci słońce. Jedynie na zachodzie, a miejscami i na północy Polski, może popadać. Będzie ciepło, bo z temperatura dochodzącą do 14 st. C na Rzeszowszczyźnie.

W niedzielę, na którą przypada Narodowe Święto Niepodległości, popada jedynie w Trójmieście i w województwach zachodnich. Tamtejszym mieszkańcom radzimy - jeśli wybieracie się na marsze, weźcie ze sobą kurtki przeciwdeszczowe bądź parasole. W pozostałych częściach kraju ma być słonecznie.

Afrykańskie ciepło

Na termometrach zobaczymy wysokie wartości, które zawdzięczać będziemy obecności nad Polską bardzo ciepłych mas powietrza znad Afryki. Temperatura zawaha się od 8-9 st. C na północnym wschodzie, przez 10-12 st. C w Polsce centralnej, do nawet 14 st. C w Rzeszowie.

I chłodno, i komfortowo

W ciągu dnia ciśnienie odrobinę się obniży.

Dużo wilgoci w powietrzu będzie na północnym zachodzie kraju. Im dalej na południowy wschód, tym wskaźnik wilgotności względnej będzie pokazywał niższe wartości.

Mieszkańcy zachodu i północy kraju odczują chłód, a mieszkańcy pozostałych części Polski - komfort termiczny. Dlaczego w Białymstoku, gdzie będzie 9 st. C, temperatura odczuwalna okaże się wyższa niż w cieplejszym o 1 st. C Szczecinie? Otóż wpływ na to będzie miała wpływ właśnie niewysoka wilgotność powietrza.

Warunki biometeo wszyscy odczujemy jako niekorzystne.

Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów
Prognoza pogody TVN Meteo dla meteopatów

Autor: map/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości