Najnowsze

Święta na stoku? W Zieleńcu "śnieg absolutnie prawdziwy"

Najnowsze

Na Zieleńcu można szusować mimo ocieplenia
tvn24Na Zieleńcu można szusować mimo ocieplenia

Choć pogoda za oknem bardziej przypomina Wielkanoc niż Boże Narodzenie, można znaleźć kilka miejsc w Polsce umożliwiających gwiazdkowe szusowanie. Tęskniący za Gwiazdką na stoku powinni wziąć na celownik Zieleniec, Karpacz albo Czarną Górę. Tamtejsze trasy zjazdowe na razie są odporne na niemal wiosenną aurę - wciąż leży na nich do 80 cm śniegu.

- Możemy państwa zapewnić, że jeśli chodzi o warunki tutaj w Zieleńcu, to są całkiem dobre - relacjonował ze stoku reporter TVN24 Tomasz Mildyn. Po wcześniejszych opadach śniegu i dośnieżaniu trasę udało się przygotować tak dobrze, że na razie opiera się wpływowi ocieplenia. Leży tam od 35 do 80 cm śniegu.

- Da się tutaj komfortowo jeździć - zapewnia reporter, który przypiął deskę snowboardową, żeby osobiście przetestować, jak jeździ się w Zieleńcu. Tamtejszy stok w Wigilię ma być czynny do godz. 16, a w pierwszy i drugi dzień świąt do 22.

Śnieg przegrał z ociepleniem

Jednak przy utrzymujących się dodatnich temperaturach nie wszędzie można liczyć na równie korzystne warunki. - W wielu miejscowościach ta pokrywa śnieżna się zmniejszyła - przyznaje Mildyn. Niezła sytuacja panuje m.in. w Karpaczu i Szklarskiej Porębie.

- Da się jeździć także w Czarnej Górze, ale tam leży około 30-40 cm śniegu, czyli nieco mniej niż tutaj - porównywał do Zieleńca. Choć ten stok nie poddaje się warunkom atmosferyczny, na okolicznych, zwłaszcza tych południowych, słońce i ciepło rozprawiły się ze śniegiem - widać prześwitujące duże połacie ziemi.

Najwyżej 80 cm śniegu

Według aktualnych danych z ośrodków narciarskich to właśnie Zieleniec i Karpacz Biały Jar oferują najlepszą pokrywę śnieżna na stokach (40-80 cm). Nieco gorszą mają: Kotelnica Białczańska (50-70 cm), Jaworzyna Krynicka (30-70 cm) i Wierchomla-Muszyna (20-70 cm). Śnieżnica (Kasina Wielka) odnotowała 40-50 cm, Czarna Góra 30-50 cm, a Małe Ciche 25-50 cm. Śladowe ilości śniegu pozostały na stokach w Wiśle Nowej Osadzie i Świeradowie Zdroju (0-30 cm) i na Gubałówce (0-20 cm).

SPRAWDZAJ NAJNOWSZE INFORMACJE W SERWISIE NARCIARSKIM TVNMETEO.PL

Święta na stoku? Zieleniec zaprasza
Święta na stoku? Zieleniec zapraszatvn24

Autor: js/mj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości