Najnowsze

Świeci słońce, będzie mokro. Bierzecie parasol?

Najnowsze

Prognoza na 21.06
Prognoza na 21.06

Sporo chmur, sporo przelotnych opadów deszczu, a na południowym zachodzie burze - prognozują na wtorek meteorolodzy TVN Meteo. Internauci piszą wprawdzie, że na razie za ich oknami słońce, ale przezornie dodają: "Biorę ze sobą parasol. Ma padać".

Nad Polskę napływa front atmosferyczny, który odpowiada za deszcze. Prognoza jest, niestety, mało optymistyczna.

Czasem deszcz, czasem deszcz

Jak przewidują synoptycy, we wtorek padać ma wszędzie. Nad Polską północno-zachodnią unosić się będą chmury, ale popada jedynie w Gorzowie Wielkopolskim, Pile i Bydgoszczy. Temperatury będą się wahać od 19 st. w Kołobrzegu do 22 st. C w Pile. Nad samym morzem będzie pogodnie.

Mieszkańcy Wybrzeża Gdańskiego i Polski północno-wschodniej nie powinni wychodzić z domów bez parasoli. Padać, choć przelotnie, będzie od Gdańska po Białystok. Najchłodniej będzie w Mikołajkach, gdzie słupek rtęci podskoczy tylko do 18 st., najcieplej zaś w Płocku, gdzie termometry wskażą 22 st.

Na terenach województw Mazowieckiego, Łódzkiego i Lubelskiego również popada, ale będzie już nieco cieplej. Temperatury wyniosą średnio 21-22 st.

Ani deszcze, ani burze nie ominą też Polski południowo-zachodniej w pasie od Zielonej Góry po Piotrków Trybunalski. Najcieplej, bo aż 24 st., będzie tego dnia we Wrocławiu.

Mokro będzie na południu i południowym-wschodzie, a w pobliżu Zakopanego prawdopodobnie zagrzmi. Warto też ubroić się w ciepły sweter. Maksymalna temperatura w stolicy Tatr wyniesie 19 st. Ciepło będzie za to w okolicach Kalisza i Rzeszowa, gdzie można się spodziewać 23 st. C.

Prognoza na 21.06
Prognoza na 21.06

Kierowcom zalecamy ostrożność

Przelotne deszcze na terenie całego kraju uprzykrzą jazdę samochodem wszystkim kierowcom od Bałtyku aż do Tatr. Szczególnie ostrożni powinni być zmotoryzowani z okolic Wrocławia i Zakopanego, którzy mogą usłyszeć grzmoty.

Warunki drogowe 21.06
Warunki drogowe 21.06

Biomet pozostanie niekorzystny

Ci z nas, którzy mają nie najwyższą odporność, powinni na siebie uważać. We wtorek będzie chłodno i wilgotno. W takich warunkach łatwo o przeziębienie. Biomet, podobnie jak w ciągu kilku ostatnich dni, będzie niekorzystny. Ciśnienie utrzyma się na poziomie 1000 hPa.

Prognoza dla meteopatów 21.06
Prognoza dla meteopatów 21.06

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości