Najnowsze

Susza w Polsce. Czy w najbliższych dniach spadnie deszcz?

Najnowsze

Prognozowana temperatura w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/24

W Polsce panuje susza. W większości kraju stan wody w rzekach jest niski, a w lasach obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Czy możemy liczyć na wyczekiwane opady deszczu? Sprawdź prognozę na pięć dni.

Wtorek upłynie pod znakiem zachmurzenia małego i umiarkowanego. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Do 19 stopni

W środę będzie pogodnie. Termometry pokażą od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Pomorzu Zachodnim. Będzie wiał słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr.

Czwartek będzie słoneczny, ale na wschodzie pojawi się nieco chmur. Temperatura wyniesie od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Pomorzu. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunków zmieniających się.

Prognozowana temperatura w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)
Prognozowana temperatura w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)Ventusky.com

Widać deszcz

Na piątek synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Podlasiu pojawią się opady deszczu, ale nie powinniśmy się spodziewać ich w dużej ilości. Spadnie jedynie do 3 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiał słaby i umiarkowany, zachodni, wiatr.

W sobotę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na Podkarpaciu spadnie deszcz, o takiej samej sumie jak w piątek - do 3 l/mkw. Temperatura wyniesie od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie, z północnego zachodu.

Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)
Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: ps/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości