Najnowsze

Strachliwy bielik znowu uciekł. Prawdopodobnie z tego samego powodu, co rok temu

Najnowsze


Bielik olbrzymi Grobi znów zniknął. Ptak z niemieckiej hodowli w mieście Remscheid jest poszukiwany już od ponad tygodnia. Według jego opiekunki uciekł, bo przestraszył się ataku wron.

Carola Schossow w niemieckim mieście Remscheid na zachodzie kraju, w Nadrenii Północnej-Westfalii, zajmuje się hodowlą bielików olbrzymich (Haliaeetus pelagicus). Przed ośmioma dniami jeden z jej podopiecznych o imieniu Grobi zniknął z sokolarni. Do tej pory trwają jego poszukiwania.

Wydaje się, że drapieżny ptak o rozpiętości skrzydeł wynoszącej 2,5 metra nie powinien mieć problemów z obroną przed innymi gatunkami, ale paradoksalnie boi się wron i myszołowów.

"Największy tchórz"

Dlatego - według właścicielki - to atak wron podczas lotu bielika był przyczyną, dla której zniknął.

To już nie pierwszy raz, kiedy dochodzi do takiej sytuacji. W tamtym roku Grobiego zabrakło na początku kwietnia. Wychudzony został odnaleziony po dziewięciu dniach. "Największy tchórz" – opisuje go kobieta.

W ubiegłym tygodniu, tego dnia, kiedy Schossow zauważyła, że ptaka nie ma, znalazła w sokolarni jego nadajnik. Prawdopodobnie sam go zgubił. Właścicielka nie traci nadziei i prosi o pomoc w mediach społecznościowych.

Hallo Freunde, wir brauchen Eure Hilfe... Unser Riesenseeadler Grobi ist mal wieder unterwegs. Markant sind sein großer,...

Opublikowany przez Falknerei Bergisch Land Piątek, 16 kwietnia 2021

Zagrożony wyginięciem

Bielik olbrzymi to gatunek drapieżnego ptaka z rodziny jastrzębiowatych (Accipitridae). Nazwę zawdzięcza swoim imponującym rozmiarom. Jest łatwy do zauważenia. Ma żółty dziób, ciemnobrązowe upierzenie z białymi polami na skrzydłach i ogonie. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody klasyfikuje go jako zagrożonego wyginięciem.

Autor: ps / Źródło: ENEX, berliner-zeitung.de

Pozostałe wiadomości