Najnowsze

Statek złamał się na dwie części u wybrzeży Japonii. Ropa wyciekła do morza

Najnowsze


Panamski masowiec Crimson Polaris przełamał się u wybrzeży japońskiej prefektury Aomori. To spowodowało wyciek ropy do morza. Ponad dwudziestoosobową załogę statku udało się uratować.

Panamski masowiec Crimson Polaris wiozący zrębki drewna z Tajlandii ugrzązł w środę rano na mieliźnie w pobliżu portu Hachinohe w japońskiej prefekturze Aomori. Załodze początkowo udało się ruszyć z miejsca, ale wkrótce sterowanie statkiem stało się niemożliwe i marynarze musieli zarzucić kotwicę - podała japońska agencja prasowa Kyodo News.

Przełamał się

W czwartek rano Crimson Polaris złamał się na dwie części w sekcji rufowej, co doprowadziło do wycieku ropy do morza. Na zdjęciu przekazanym przez straż przybrzeżną widać tonącą tylną część masowca, oddzieloną od reszty statku. Wszystkich 21 członków załogi uratowano.

Według informacji platformy Vessel Finder mierzący 200 metrów długości statek transportowy Crimson Polaris został zbudowany w 2008 roku, a jego wyporność wynosi niecałe 40 tysięcy ton. Z kolei serwis FleetMon podał, że w momencie wypadku przewoził on 44 tys. ton zrębków drewna.

Autor: dd / Źródło: PAP, Kyodo News

Pozostałe wiadomości