Sprawdź pogodę na polskich stokach

Nie wszędzie jeszcze są warunki do szusowania

Gdzie śnieg jest, gdzie go brakuje? Jaka temperatura panuje na głównych polskich stokach narciarskich? Aktualne dane pogodowe i obrazy z sześciu kamer umieszczonych w polskich kurortach można śledzić od dziś na antenie TVN24 w programie "Wstajesz i wiesz" i na bieżąco w portalu TVN Meteo.

Najlepsza sytuacja narciarska jest w Białce Tatrzańskiej, gdzie biały puch ma grubość nawet 80 cm. Śniegu brakuje natomiast na Gubałówce. W Czarnej Górze również leży jedynie cieniutka warstwa.

Bieszczady bez śniegu

W Bieszczadach w czwartek rano śnieg zalega jedynie w mokrych płatach. - Na Połoninie Wetlińskiej było zero stopni Celsjusza. W tym samym czasie w położonych znacznie niżej Ustrzykach Górnych i Cisnej notowano cztery stopnie powyżej zera - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR, Hubert Marek.

W Bieszczadach niestety nigdzie nie pracują wyciągi narciarskie.

W Karkonoszach na biegówkach

Nieczynne z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych są główne trasy narciarskie w Karkonoszach. Zamknięte są nartostrady na Kopie w Karpaczu, gdzie leży 10 cm śniegu oraz nartostrada w Świeradowie-Zdrój.

Można natomiast skorzystać z trzech czynnych wyciągów w Zieleńcu, gdzie na stokach leży 25 cm śniegu.

Narciarze nie pojeżdżą w czwartek w Szklarskiej Porębie, gdzie zamknięte są wszystkie trasy zjazdowe. Jednak już na najbliższy weekend zaplanowano otwarcie wyciągów na Szrenicę. Ma być też czynna nartostrada Puchatek.

W rejonie Szklarskiej Poręby można natomiast pobiegać na nartach w Jakuszycach, gdzie czynnych jest około 20 kilometrów tras.

Aktualne warunki na stokach:

SPRAWDŹ WARUNKI W NAJPOPULARNIEJSZYCH EUROPEJSKICH KURORTACH

Autor: mm/ms / Źródło: TVN Meteo, PAP

Pozostałe wiadomości