Najnowsze

Sprawdź, czy dzisiaj zagrzmi w Twoim mieście

Najnowsze

Zbierające się chumry burzowe

Dziś popołudniu gwałtowniejszych burz należy spodziewać się na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie. Spokojniejsze wyładowania atmosferyczne mogą pojawić się we wschodniej części Mazowsza i w Małopolsce.

Burze mierzy się w trzy stopniowej skali. Te, które pojawią się dziś nad Polską będą należały do burz najsłabszego, pierwszego stopnia. Tylko lokalnie wyładowania mogą być silniejsze i bardziej gwałtowne.

Krótkotrwałych, ale gwałtownych burz spodziewać się należy na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie. Głównie jednak mieszkańcy Sandomierza, Rzeszowa i Tarnobrzega powinni się przygotować na mocniejsze uderzenia piorunów.

Zbierają się chmury na Polską

Aktualnie tworzą się chmury burzowe, które będą się rozwijać do wieczora we wschodniej części Mazowsza, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Wystąpią tam burze słabe i umiarkowane. Mieszkańcy Podlasia mogą liczyć na spokojne popołudnie i wieczór.

Niech Podkarpacie uważa

Lokalnie występujące burze na Podkarpaciu będą krótkotrwałe, ale dość gwałtowne.

W czasie burz wystąpią opady deszczu, do 20 litrów na metr kwadratowy. W górach spodziewane są dużo wyższe opady. W czasie burz wiatr w porywach będzie osiągał 80km/h.

- Taki wiatr już zrywa linie energetyczne, łamie gałęzie i uszkadza lżejsze elementy w zabudowaniach. Stanowi zagrożenie dla ludzkiego życia – mówi Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Jutro nie powinno być już burz

Burze utrzymają się do godzin wieczornych. Synoptycy spodziewają się ucichnięcia wyładowań koło godziny 21.00. Dzisiejsze burze są związane z wtórnym frontem przemieszczającym się w stronę Ukrainy. Po północy może być już cicho i spokojnie. Rano pogodnie i słonecznie.

Z czasem nad Polską południowo-wschodnią i wschodnią pojawić się mogą słabe opady deszczu. Z zachodu napływa do Polski ciepły front. Obejmie swoim działaniem Pomorze, Wielkopolskę, okolice Łodzi, Śląsk i Małopolskę. I właśnie tam spodziewać się należy opadów deszczu.

W pasie ciągnącym się od Zatoki Gdańskiej po Warmię i Lubelszczyznę będzie pogodnie. Obszar ten rozdzielał będzie Polskę na dwie strefy objęte opadami.

Mapka z alertem burzowym - 25.06Na Podkarpaciu spodziewane są gwałtowne wyładowania atmosferyczne.

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości