Najnowsze

Spokojne rzeki zalały drogi i gospodarstwa

Najnowsze

Zalana Stalowa Wola

Spokojne na co dzień rzeki, sprawiły mieszkańcom powiatu stalowowolskiego (woj. podkarpackie) wiele kłopotów. - Zostały zalane drogi i gospodarstwa - relacjonuje Reporter 24 Rafał, który zamieszcza w serwisie Kontaktu 24 fotorelację z podtopionych terenów.

- W miejscowościach Jastkowice, Ruda Jastkowska, Pysznica, Chłopska Wola (powiat stalowowolski) zostało zalanych i podtopionych wiele dróg oraz gospodarstw. Spowodowały to dwie małe na co dzień rzeczki - Bukowa i Pyszynka. Do wielu domów nie można dojechać. W powiecie obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe - relacjonuje Reporter 24, Rafał.

Podkarpaccy strażacy mają ręce pełne roboty. Tylko w czasie ostatniej doby interweniowali 111 razy. 420 strażaków interweniowało w powiecie stalowowolskim, tarnobrzeskim, niżańskim.

Stan alarmowy przekroczony

- Na wpadającej do Sanu rzece Bukowa w Rudzie Jastkowskiej koło Stalowej Woli (Podkarpackie) nadal jest przekroczony stan alarmowy - poinformował Wojciech Czanerle z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

Stan ostrzegawczy, pogotowie przeciwpowodziowe

Stan ostrzegawczy został przekroczony na Wisłoku w Tryńczy koło Przeworska, na Sanie w Nisku oraz na dopływach Sanu - Trzebośnicy w Sarzynie koło Leżajska i Tanwi w Harasiukach koło Niska. Pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w Krośnie, powiecie stalowowolskim oraz w gminach Czudec, Frysztak, Niebylec, Strzyżów i Wiśniowa w powiecie strzyżowskim, a także w gminach Białobrzegi, Czarna, Łańcut i Żołynia w powiecie łańcuckim.

Poziom wody powoli opada. Jeśli regionu nie nawiedzą intensywne opady deszczu, poziom będzie się normalizował. Sytuację na bieżąco monitoruje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Autor: xyz//aq / Źródło: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości