Najnowsze

Spadnie i deszcz, i temperatura. Od piątku lepiej

Najnowsze

Weronika Diallo o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)
Weronika Diallo o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)

W najbliższych dniach warto będzie mieć przy sobie ubrania przeciwdeszczowe. Choć opady nie będą intensywne, to mogą okazać się dokuczliwe. Przyszły tydzień przyniesie również ochłodzenie. Nie potrwa jednak ono długo, już w piątek niebo nad Polską się przejaśni, a słupki rtęci w termometrach poszybują do góry.

W przyszłym tygodniu Polska znajdzie się pod wpływem niżu. Oznacza to, że niebo nad naszym krajem zapełni się chmurami, nastąpi również spadek temperatur. Tak będzie, ale tylko do piątku. Pod koniec tygodnia rozpogodzi się i ociepli w niemal całym kraju.

Poniedziałek 25.06

W poniedziałek popada w całym kraju, na południu spodziewane są natomiast burze. Podczas wyładowań atmosferycznych uważajmy na porywisty wiatr, którego prędkość może osiągnąć nawet 90 km/h.

Dyskomfort związany z burzami powinna zrekompensować temperatura. Najcieplej będzie na południu Polski. Termometry wskażą 22 st. C. Najchłodniej będzie natomiast na północy (17 st.C).

Wtorek 26.06

Wtorek najmilej zapamiętają mieszkańcy Dolnego Śląska, gdzie będzie najpogodniej i najcieplej (20 st. C). W pozostałej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Najchłodniej będzie na Kaszubach, Suwalszczyźnie i Mazurach, gdzie termometry pokażą 16 st. C.

Środa 27. 06

W środę popada jedynie na północy kraju. Tam warto będzie mieć pod ręką parasole. W pozostałej części Polski będzie pogodnie. Słupki rtęci najwyżej poszybują na Dolnym Śląsku, gdzie osiągną wartość 22 st. C. Przebywając na Suwalszczyźnie warto będzie założyć na siebie coś cieplejszego.Temperatura w tym rejonie naszego wyniesie 17 st. C.

Czwartek 28.06

Czwartek nie przyniesie diametralnej zmiany pogody. Najniższe temperatury w naszym kraju będą w okolicach Suwałk (18 st C.), natomiast najwyższe wartości wskażą termometry na Dolnym Śląsku (23 st. C). Pogodnie będzie jedynie na północy kraju. W pozostałych częściach regionach prognozowane są opady deszczu. Na południu możliwe jest wystąpienie burz. Piątek 29.06

W piątek nastąpi poprawa pogody. TSłupki rtęci w termometrach poszybują do góry. Będzie słonecznie na terenie całego kraju. Najcieplej będzie we Wrocławiu - 27 st. C. Najchłodniej - w Suwałkach, gdzie można się spodziewać 22 st. C.

Autor: adsz/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości