Najnowsze

Spadła temperatura, spadł też śnieg. Biało w Zakopanem

Najnowsze

W Zakopanem spadł śnieg
W Zakopanem spadł śniegKontakt 24/ezakopane/Ange
wideo 2/4

W ciągu ostatniej nocy na Podhalu zrobiło się biało. W Zakopanem leży około 15 centymetrów śniegu. Obowiązują tam też ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami.

Poniedziałkowa pogoda nie nastraja świątecznie. W większości kraju zamiast śniegu prognozowany jest deszcz, a temperatura maksymalna będzie się wahać od czterech do siedmiu stopni Celsjusza. Jest jednak miejsce, gdzie można poczuć zbliżającą się Wigilię.

Mowa oczywiście o Zakopanem. Jeszcze w sobotę termometry pokazywały tam maksymalnie 11 stopni Celsjusza. W niedzielę temperatura spadła do 8 stopni. W poniedziałkowy poranek zrobiło się jeszcze chłodniej, a temperatura oscyluje wokół zera stopni Celsjusza.

Biało w Zakopanem

Ostatnia noc przyniosła na Podhale opady śniegu, a w Zakopanem zrobiło się biało. Synoptycy prognozują, że to jeszcze nie koniec.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu tatrzańskiego, w którym prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym i okresami silnym. Przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 25 cm do 35 cm. Ostrzeżenie wygaśnie we wtorek o godzinie 6 rano.

SPRAWDŹ OSTRZEŻENIA IMGW

Zdjęcia z zaśnieżonego Podhala dostaliśmy na Kontakt 24. Czekamy również na Wasze pogodowe relacje.

Autor: //aw / Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24, IMGW, PAP

Źródło zdjęcia głównego: ezakopane/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości