Najnowsze

Sobota daleka od ideału. Na drogach mokro i ślisko

Najnowsze

Warunki drogowe w ciągu dnia
Warunki drogowe w ciągu dnia

W sobotę popada praktycznie w całym kraju. Najtrudniejsza sytuacja będzie panować na drogach Polski wschodniej, gdzie kierowcom uprzykrzać życie będzie padający deszcz ze śniegiem.

W sobotę jedynie południowy zachód będzie wolny od opadów. W Polsce północnej i centralnej ma śnieżyć, a na krańcach południowo-wschodnich spodziewamy się śniegu z deszczem.

Ponieważ temperatura będzie niska, miejscami sięgająca tylko 0 st. C, to, co spadnie na drogi, szybko zamarznie. Dla zmotoryzowanych oznacza to jedno - poruszanie się po niebezpiecznie śliskich drogach.

Zły biomet

Warto mieć też na uwadze, że widzialność będzie chwilami ogarniczona, a biomet zapowiada się niekorzystny i przeszkodzi w skupieniu się za kółkiem.

Przejezdne drogi

O godzinie 6.00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Ślisko z powodu opadów deszczu ze śniegiem i śniegu oraz spadkiem temperatury poniżej 0 st. C było w województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim oraz małopolskim.

Utrudnienia w postaci opadów deszczu ze śniegiem i śniegu odnotowano na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, śląskiego, małopolskiego, opolskiego, wielkopolskiego,zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego oraz podkarpackiego.

Autor: map, adsz/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości