Najnowsze

Śnieżyce suną na Wyspy. Przed weekendem spadnie 10 cm śniegu

Najnowsze

Synoptycy prognozują opady śniegu w Wielkiej Brytanii

Wyspy Brytyjskie przygotowują się na śnieżny atak. Synoptycy z Met Office prognozują, że jeszcze przed weekendem może tam spaść nawet 10 cm świeżego śniegu.

Od wtorku niespotykane jak na Wielką Brytanię opady śniegu paraliżują ruch drogowy i utrudniają funkcjonowanie wielu firm i instytucji. W Norfolk na wschodzie kraju z powodu śniegu i mrozu podjęto decyzję o zamknięciu kilkudziesięciu szkół.

Śnieżne Wyspy

Mieszkańcy wielu regionów Wysp Brytyjskich skarżą się nie tylko na utrudnienia na drogach i opóźnienia komunikacji publicznej, ale także na silne mrozy, które powodują zamarzanie rur kanalizacyjnych na zewnątrz budynków.

10 cm śniegu

Prognozy meteorologów nie są zbyt optymistyczne: jeszcze przed weekendem w niektórych regionach może spaść 10 centymetrów śniegu. Intensywnie sypnie na zachodzie Anglii i we wschodniej Walii. W kilku regionach wprowadzono ostrzeżenia drugiego stopnia. Meteorolodzy przestrzegli przed zamieciami i zawiejami śnieżnymi.

W pozostałej części Wielkiej Brytanii również nie zabraknie śniegu. Według meteorologów, opady nie będą jednak intensywne.

Autor: adsz\mtom / Źródło: Met Office

Pozostałe wiadomości