Najnowsze

Śnieżyce i wichury we Francji. Na wielu drogach zapanował chaos

Najnowsze


W północno-wschodniej części Francji oraz we francuskich Alpach ogłoszono pomarańczowy alert pogodowy. W sobotę na te obszary spadł śnieg, który spowodował spore utrudnienia na drogach.

Na drodze łączącej gminę Metz z Luksemburgiem ciężarówka wpadła w poślizg, powodując korek na granicy francusko-luksemburskiej. Utrudnienia pojawiły się również w okolicach alpejskich ośrodków narciarskich. Niesprzyjająca kierowcom pogoda panuje także w Dijon i w Lyonie. Rządowi eksperci zalecają, aby omijać drogi w tym rejonie.

Bez opadów śniegu, ale z silnym wiatrem

W północnej części Francji nie odnotowano opadów śniegu, ale utrudnieniem był silny wiatr, którego porywy osiągały prędkość nawet 160 km/h. Z powodu podmuchów został zamknięty port morski Calais i wstrzymano promy do Wielkiej Brytanii. Ze wzlędu na silny wiatr zamknięte zostały również ogrody w Wersalu.

Obszary objęte pomarańczowym alertem pogodowym

Pomarańczowy alert pogodowy obowiązuje co najmniej do niedzieli rano w departamentach: Ain, Aisne, Ardeny, Cote-d'Or, Doubs, Jura, Górna Marna, Górna Saona, Marnie, Maurthe i Mozela, Moza, Mozela, Nord, Dolny Ren, Sabaudia, Górna Sabaudia, Belfort i w Wogezy.

Autor: mab/kt / Źródło: ENEX, actu.orange.fr

Pozostałe wiadomości