Najnowsze

Śnieg w Polsce. "Jest super", "takiej okazji może już nie być"

Najnowsze

Poznań w śniegu
Poznań w śniegutvn24
wideo 2/3

Niektóre miasta w kraju pokryły się w czwartek warstwą śniegu. Mieszańcy starali się aktywnie skorzystać z zimowej aury. Na drogach i chodnikach zrobiło się ślisko.

Od kilku dni możemy cieszyć się w Polsce zimową aurą. W niektórych częściach kraju srogo pomroziło, spadło też trochę śniegu. Opady pojawiły się także w czwartek, głównie w zachodnich regionach kraju.

Śnieg, nawet niewielki, zachęcił mieszkańców Poznania, by wyjść z dziećmi na sanki.

- Jest super - mówili w rozmowie z reporterem TVN24. - Takiej okazji może już nie być - dodawali. - Jutro ma już być na plusie, więc trzeba korzystać z każdej wolnej chwili jak jest ten śnieg, żeby się trochę pobawić, tego szaleństwa zdobyć - relacjonowali.

Ślisko na drogach

To, co dla dzieci stało się przyczyną radości, dla kierowców okazało się sporym utrudnieniem. Opady i niska temperatura spowodowały, że drogi i chodniki zrobiły się śliskie. W okolicach Leszna w Wielkopolsce doszło do kilku niegroźnych kolizji. Na ulice Gostynina czy Leszna regularnie wyjeżdżały piaskarki i pojazdy wysypujące sól.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że czwartkowy wieczór, noc oraz piątkowy poranek mogą przynieść niebezpieczną pogodę. Pojawić się mają opady marznące i oblodzenia. Zagrożenie na południu będzie stanowić też silny wiatr.

A co czeka nas w kolejnych dniach w pogodzie? Sprawdź naszą najnowszą prognozę pogody na pięć dni.

Wasze pogodowe relacje

Swoimi pogodowymi relacjami, pokazującymi śnieg i mróz, podzieliliście się z nami wysyłając je na Kontakt 24.

Autor: kw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl, IMGW, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości