Najnowsze

Śnieg prószy w wielu miejscach. Relacje Reporterów 24

Najnowsze

W wielu miastach Polski pojawił się śnieg
Reporterzy 24W wielu miastach Polski pojawił się śnieg

Zima zawitała do wielu miast w Polsce. Śnieg prószył w niedzielę i gdzieniegdzie w poniedziałek nadal pada. O nadejściu zimy donoszą Reporterzy 24, którzy wysyłają zdjęcia na skrzynkę Kontaktu 24.

Śniegiem sypnęło w prawie całej Polsce. W niedzielę i poniedziałek w wielu regionach naszego kraju prószył śnieg. Reporterzy 24 relacjonują nadejście zimy. Biało zrobiło się od Bałtyku przez Bydgoszcz, Toruń, Starachowice i Zamość aż po Tatry.

Dzieci lepią bałwany

Ze śniegu chyba najbardziej cieszą się dzieci, które gdy tylko pojawia się biały puch, wybiegają na dwór i lepią bałwany. Dodatnia temperatura nie sprzyja utrzymywaniu się zimowych dzieł, tworzonych przez najmłodszych. "Śnieg w ogródkach niestety już topnieje, więc szybko róbmy bałwany" radzi jeden z Reporterów 24 - dawidbar65 z Lusówka koło Poznania.

Bajkowa kraina

W niedzielę na północnym wschodzie Polski oprócz śniegu pojawiła się także szadź, tworząc typowo bajkowy krajobraz. Waldemar Żylanis z Puńska twierdzi, że "Mgła osadzająca szadź zamieniła okolicę w krainę z baśni Królowa Śniegu"

Jak relacjonuje Jaga_, w Bukowinie Tatrzańskiej biało zrobiło się na początku dnia. "Dzisiaj rano spadł śnieg. Już po około 2 godzinach zrobiło się biało i zimowo, a na drogach utworzyły się koleiny w śniegu".

Zima jednak nie zawitała do wszystkich miast Polski. "Po powrocie na Śląsk, zobaczyłam szary, mglisty i późnojesienny krajobraz" - dodaje Jaga_.

A jaka pogoda jest u Was? Wysyłajcie zdjęcia i filmy na skrzynkę Kontaktu 24.

Autor: zupi/rp / Źródło: Kontakt 24, TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / KarolNienartowicz

Pozostałe wiadomości